Як швидко вивчити текст напам'ять: популярна методика запам'ятовування

27-10-2016, 17:52

Як відомо, можливості нашого мозку безмежні, головне, направити ваші думки в потрібне русло. Мислення, пам'ять та інші процеси не тільки можна, а й потрібно розвивати протягом усього життя. Займаючись їх розвитком, можна сформувати відмінну пам'ять, та й в цілому піднятися на новий рівень розвитку.

Отже, розглянемо кілька методик і дізнаємося, як швидко вивчити текст, а також дізнаємося, які типи пам'яті бувають і як її зміцнити.

Кожна людина з дитинства вже знає, як йому простіше запам'ятати інформацію. Як давно відомо і фахівцям і обивателям, існує п'ять типів пам'яті, які пов'язані з нашими почуттями, і у кожної свої особливості. Розглянемо їх.

1. Якщо вам простіше наізустьзапомніть інформацію у вигляді якогось образу або будь-якої картинки або сторінки з підручника, то швидше за все у вас розвинена зорова пам'ять.

У більшості людей саме цей тип запам'ятовування переважає над іншими. Якщо ви ставитеся до цієї категорії, то радою буде відкрити потрібну сторінку і спробувати запам'ятати її повністю, порахуйте кількість абзаців, тип шрифту, а після закрийте очі і постарайтеся її  візуалізувати.

Потрібно домогтися, щоб внутрішнім поглядом побачити уявну копію сторінки. Потім починаємо заучувати по невеликих уривків, періодично підглядаючи в текст і згадуючи уявну сторінку.

Текст можна вчити як за пропозиціями, так і цілими абзацами, а можна розділити його на смислові уривки з ключовими словами.

2. Якщо вам легше запам'ятати інформацію на слух, отже, ви щасливий володар слухової пам'яті. Тоді спробуйте начитати большойотривок або весь текст на диктофон і періодично прослуховувати його протягом дня, або зачитуйте собі або добровільного помічника вголос фрагменти матеріалу і намагайтеся по пам'яті його переказувати.

3. Власникам таких типів пам'яті, як нюхова, смакова, тактильна, можна порадити використовувати так звану техніку "якорения", Тобто при вивченні уривків нюхати якесь ефірне масло, жувати фруктову жуйку або перебирати в руці, наприклад, дерев'яні чотки або камінчик. Тоді, якщо вам знадобиться згадати завчене, просто застосуйте той предмет який був у вас в той момент.

Після заучування варто відволіктися і позайматися іншими справами: вимити посуд або прогулятися. Це потрібно, щоб не перетрудити мозок одноманітними діями і дати йому час на обробку даних. Перед сном ще раз повторити матеріал, адже вночі мозок не спить, а систематизує знання.

Існують також стандартні методики, які допоможуть простіше запам'ятовувати матеріал надалі. Наприклад, вранці, ще лежачи в ліжку, можна порахувати від 1 до 100. Просто, скажете ви, а якщо рахувати в зворотному порядку?

Варто також якомога менше користуватися калькулятором і виконувати прості математичні дії в голові. Спочатку це викличе деякі труднощі, але з часом це стає звичкою.

Нехай вам напишуть список з 15-20 слів, а вам після хвилинного запам'ятовування потрібно його відтворити в тому ж порядку. Ну і тренуванні пам'яті також сприяє написання листів або щоденників. Адже потрібно згадати, що ви сьогодні робили днем, де були і що бачили.

Загальною рекомендацією для всіх буде постаратися приступати до вивчення матеріалів відпочили, ситими і бадьорими, тоді буде набагато простіше засвоїти інформацію. Якщо необхідно вивчити багато тексту, що не приступайте до вивчення, якщо у вас є незакінчені відволікаючі справи, впоратися буде набагато складніше.

Також важливим моментом буде розуміння суті тексту. Витративши деякий час на осмислення матеріалу, легше буде його вивчити.

Зберегти в пам'яті інформацію може кожен, головне, не лінуватися і вірити в свої сили.

Можливо, вам буде корисна наступна добірка відео:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.