Як розвинути дихання співакам, спортсменам і тим, хто хоче схуднути

27-10-2016, 17:52

У багатьох сферах життя подих грає величезну роль. Чи займаєтеся ви спортом, співаєте чи на сцені або навіть просто хочете зміцнити імунітет, без правильного дихання не обійтися. Про те, як розвинути дихання, читайте нижче.

Дихання для співу

Для того, щоб співати провідні вокальні партії і взагалі займатися оперним мистецтвом, необхідно правильно поставлене дихання. Тільки в цьому випадку співак здатний взяти, наприклад, «сі» третьої октави. Існує кілька вправ для розвитку дихання. Отже, як швидко розвинути дихалку для співу?

Перш за все, потрібно опанувати так званим діафрагмовим диханням, тобто навчитися дихати животом. Ось кілька простих вправ, які допоможуть опанувати таким диханням.

1) Покласти долоні на ребра і глибоко вдихнути, не піднімаючи плечей. Руки повинні відчути, як розходяться ребра. «скинути» дихання і відчути, як опали ребра.

2) Вдихнути і відчути, як розширилися ребра. На видиху вважати вголос від одного до п'яти. Всі цифри вимовляти чітко («один два три чотири п'ять») І відчути, як поступово виходить повітря.

3) Почати дихання через ніс (відчути нижні ребра) і різко видихнути ротом.

4) Зробити глибокий вдих ротом, видихнути, вимовивши: «М», «В», «З», «Н». При артикуляції постійно представляти, що груди — це «бочка», З якої виходить звук.

спортивне дихання

Багато хто цікавиться, як розвинути витривалість і дихалку, якщо ви займаєтеся спортом. Напевно багато хто пам'ятає уроки фізкультури в школі і те, як починало нестерпно колоти в боці, варто було пробігти більш-менш пристойну дистанцію на час. Існує думка, що багато в чому в такій ситуації винне неправильне дихання. Більш того, правильне дихання потрібно в бійцівських видах спорту типу боксу, в плаванні.

Як же правильно дихати на спортивному тренуванні? Ось комплекс вправ, що дозволяє досягти правильного дихання.

1) Робити часті вдихи і різкі видихи. Почати з однієї хвилини, поступово збільшуючи навантаження.

2) По черзі робити різкі вдихи і спокійні видихи, то спокійні вдихи і різкі видихи.

3) Зробити повільний вдих і порціями видихати повітря. Максимально затримати дихання.

4) Зробити повільний і глибокий вдих, затримати подих (дорахувати до 30) і видихнути.

5) Робити короткі вдихи через ніс і видихи через рот.

За допомогою таких нехитрих вправ можна як розвинути дихалку для бігу, так і «поставити дихання» для занять іншими видами спорту, які вимагають правильного дихання.

Дихання для дієти

Гарна новина для всіх, хто намагається схуднути: розвинути дихання для швидкої втрати ваги дуже навіть можна. Як швидко розвинути дихалку для того, щоб вона допомагала худнути при дієті, вже написано багато книг. Наприклад, існує техніки гімнастики бодіфлекс, оксісайз, дихальні гімнастики Стрельникової і Бутейко, йога.

Ось основна вправа з циклу гімнастики бодіфлекс: зробіть видих, глибокий вдих і видих з вигуком «ПАХ!», Затримайте дихання на 8-10 секунд. Потім потрібно встати з широко розставленими ногами, опущеними руками, коліна в напівзігнутому стані. Зімкнути пальці в кільце і тиснути подушечками пальців один на одного. Тримати тонус 8 секунд, а потім розслабитися. Виконати вправу 3 рази.

На жаль, така гімнастика протипоказана при серцевій недостатності і гіпертонії. Зате при будь-яких незначних розладах можна займатися дихальною гімнастикою оксісайз.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.