Як розвинути швидкість мислення: методика і спеціальні вправи

27-10-2016, 17:52

Ми живемо в час швидкісних технологій, і така якість характеру, як здатність вирішувати кілька завдань одночасно, цінується чи не більше комунікабельності. Однак слід знати, що багатозадачність вимагає від людини воістину швидкісного мислення. Про те, як розвинути швидкість мислення і піде мова в даній статті.

Тип мислення і темперамент

Як добре відомо, існують два основних типи мислення: раціональне (аналітичне) і ірраціональне (образне). Вважається, що першим володіють чоловіки, а другим &# 9472; жінки. У народі це ще називається «чоловіча» і «жіноча» логіка.

Неможливо сказати, який з них краще, бо, як доведено останніми дослідженнями, подібний тип мислення в окремих ситуаціях має переваги перед логічним (наприклад, якщо потрібно знайти творче рішення проблеми). Крім того, слід пам'ятати, що швидкість мислення тісно пов'язана з реакцією людини на події, що відбуваються, а реакція - це перш за все темперамент.

Помічено, що холерики і сангвініки швидше реагують на зовнішні подразники, ніж флегматики і меланхоліки. Це означає, що і швидкість мислення у перших буде краще, ніж у другій.

Що можна зробити?

Проте, повільне мислення не є вироком для «спокійних» темпераментів &# 9472; флегматика і меланхоліка. Численні дослідження показують, що спеціальні вправи, спрямовані на розвиток швидкого мислення, дозволяють збільшити швидкість реакції на зовнішні сигнали.

Якщо ви будете займатися всього по півгодини в день, то вже через місяць помітите, що в змозі дати іскрометний відповідь на образу, знайти швидке і нетривіальне рішення складного завдання.

список вправ

Отже, ось список зразкових занять у вільний час, які дозволять за досить короткий термін збільшити швидкість мислення. Правда, робити їх доведеться постійно.

1) Існують спеціальні вправи на швидкість мислення. Як правило, це всілякі завдання на добірку слів, арифметичні обчислення, завдання з фігурами в просторі. Якщо ви тільки починаєте займатися, можна вибрати початковий рівень з легкими завданнями, однак майте на увазі, що поступово завдання будуть ускладнюватися. Всі вони виконуються на час.

2) Розгадування кросвордів. Не варто думати, що це заняття для літніх людей і тих, хто не вміє поводитися з комп'ютером. Насправді розгадування кросвордів, особливо складних, дозволяє дізнатися багато нової інформації. Звичайно, безпосередньо швидкість мислення широкий кругозір не розвиває, проте сильно активізує роботу нейронів в мозку.

3) Рішення шарад і головоломок. Цей метод розвитку швидкості мислення підійде скоріше для творчих особистостей. Вони, як відомо, не дуже сильні в точних науках, а швидкість мислення невіддільна від правильних логічних умовиводів.

4) Вивчення іноземних мов. Цей метод більше підійде тим, кому не даються гуманітарні науки, тобто «фізикам». Доведено, що знання двох і більше іноземних мов різко підвищує роботу нейронних зв'язків у мозку і навіть уповільнює процес старіння.

5) Розвиток функцій лівої руки. Як правило, більшість з нас правші. Якщо ж людина починає навмисно тренувати ліву руку на виконання простих щоденних рухів (лист, малювання, чистка зубів), то через якийсь час у нього поліпшується і швидкість мислення. Згадайте, адже більшість творчих людей є «лівшами».

6) Розвиток сенсорики. Для більш швидкого мислення не останню роль відіграє і здатність орієнтуватися в просторі, інтуїція. Розвинути її дуже просто: коли нікого немає вдома пересувайтеся по квартирі з зав'язаними очима, вивчайте предмети на дотик, намагайтеся зібрати розбиту чашку, помістивши її, наприклад, в мішок.

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій або знайдете в Інтернеті спеціальні завдання або навіть цілі сайти, присвячені розвитку ерудиції та мислення, будете виконувати всі завдання, то дуже скоро побачите, що стали набагато розумнішими, продуктивніше на робочому місці, цікавіше в спілкуванні.

Перевірити те, наскільки ви досягли успіху в справі розвитку швидкості мислення можна буде за спеціальною психологічної методикою дослідження швидкості мислення, яка чимось нагадує тест на інтелект (IQ).

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.