Як швидко запам'ятати текст будь-якої складності, які є техніки запам'ятовування

27-10-2016, 17:52

Бувають ситуації, при яких необхідно запам'ятати великий обсяг тексту за невеликий проміжок часу. Наприклад, навчання в університеті, підготовка до конференції, навчання в школі. В акторській діяльності вміння запам'ятовувати тексти є найважливішим, адже не знаючи тексту важко професійно зіграти свою роль.

У радянському фільмі «Про бідного гусара замовте слово» героїня не знала тексту напам'ять, і тому, коли її шанувальник забрався в будку суфлера, у неї виникли проблеми. як підсумок — зірваний спектакль, батько у в'язниці. Якби дівчина вивчила роль, то долі героїв склалися інакше.

Буває, що навіть співаки на естраді можуть забути текст пісні, і шанувальників такий підхід до роботи засмучує. У цій статті будуть поради про те, як швидко запам'ятати текст.

 

Особливості пам'яті людини

Існують люди, які легко запам'ятовують великі обсяги тексту без будь-яких зусиль. Їх вважають везучими, заздрять їм. Про таких людей кажуть, що у них хороша пам'ять. А пам'ять — це сукупність процесів, пов'язаних із запам'ятовуванням, зберіганням певного обсягу інформації.

У мультфільмі «головоломка»  розробники спробували пояснити в доступній формі особливості людської пам'яті. У кінострічці «Люсі» була теорія про те, що людина не в повному обсязі використовує свою пам'ять, і чим більше інформації обробляє мозок, тим неймовірніше його здатності.

Вчені класифікують пам'ять за такими ознаками:

 1. Тривалість збереження інформації.
 2. Характер і мета діяльності.
 3. Характер психічної активності.

 

Відповідно до першого ознакою, пам'ять буває короткочасною, оперативної та довготривалої. Для короткочасної пам'яті характерно запам'ятовування інформації на невеликий термін. Наприклад, маленька дитина може після денного сну забути вивчене їм нове слово. Лише повторюючи забуте слово, можна утримати його в пам'яті довше.

Для оперативної пам'яті характерно збереження матеріалу, забуваючи подальшу інформацію. Наприклад, при виконанні математичного розрахунку комунальних платежів деякі результати можна порахувати в умі.

Довготривала пам'ять вважається найскладнішою. Прикладом може послужити ситуація, при якій дитина вперше обпікся. Як наслідок, на слово «гаряче» його реакція буде характерною.

Згідно характеру цілей діяльності людини пам'ять може бути довільною і мимовільною. Мимовільна пам'ять запам'ятовує особливі моменти. Наприклад, дівчина може пам'ятати дату першого поцілунку і навіть одяг, в якій була, а її коханий - немає. Але це не означає, що вона зненавиджена їм. Довільна пам'ять дозволяє цілеспрямовано вивчити необхідну інформацію.

Залежно від психічної активності пам'ять буває:

 • рухової;
 • емоційної;
 • словесно-логічної;
 • образної.

Рухова пам'ять дозволяє повторювати рухи тіла або відтворювати їх. Деякі люди можуть легко наспівати почуту мелодію, а інші — немає.

Емоційна пам'ять ґрунтується на почуттях. Завжди улюблена книга або фільм пов'язані з емоціями, які людина випробував при перегляді або прочитанні джерела інформації.

Словесно-логічна пам'ять - це усвідомлене і оброблене запам'ятовування тексту. А просто заучування слів в шкільному та студентському сленгу називається «зубрінням».

Образна пам'ять пов'язана з органами почуттів. Вона буває дотиковий, нюхової, смакової, слуховий, зорової. Людина практично знає, як йому легше сприймати новий матеріал: на слух або візуально. радянський фільм «Операція И або нові пригоди Шурика» в епізоді під назвою «Мара» відображає практично всі види пам'яті героя. Він візуально запам'ятав вміст конспекту, по звуку, запаху і відчуттям запідозрив, що був у Ліди раніше.

 

Як швидко запам'ятати текст

Щоб навчитися запам'ятовувати великі обсяги інформації, необхідно тренувати пам'ять читанням книг, вивченими віршами. Іноді студенти в легендах використовують такий метод вивчання квитків: читають конспект і перед сном кладуть джерело інформації під подушку. Вважається, що мозок навіть уві сні здатний обробити отриману інформацію. Наукового обґрунтування цей спосіб не отримав, але популярність його не зменшується.

Але якщо часу немає, а текст потрібно терміново вивчити, то необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Позитивно налаштуватися на результат. Адже будь-яка справа, яка виконується з небажанням, не дасть результат.
 2. На диктофон або гаджет з функцією диктофона виразно прочитати необхідний текст.
 3. Слухати весь день отриману інформацію.
 4. Уважно прочитати і спробувати самостійно собі пояснити основні положення тексту, розбиваючи тему на абзаци і пропозиції. Особливі терміни краще виділяти маркерами. При підготовці до іспитів доцільно зробити добірку з суміжних питань і розібратися в них. Таким чином можна запам'ятати кілька квитків.
 5. Написати шпаргалку по необхідному питання. В процесі написання матеріал запам'ятається.

Таким чином, використовуючи правильний підхід до своєї пам'яті, можна запам'ятовувати будь-які обсяги інформації. Не буває людей з поганою пам'яттю, бувають ледачі і нецелеустремленно особистості, яким необхідна причина пояснення своїх невдач.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.