Як правильно вибрати зубну щітку, на що звертати увагу

27-10-2016, 17:52

Вибір предметів особистої гігієни повинен проводитися в повній відповідності з особливостями організму. Якщо мова йде про підтримку гігієнічної чистоти порожнини рота, то на перший план при виборі зубної щітки і зубної пасти повинні виходити характеристики, що стосуються якості зубної емалі, загального стану здоров'я зубів і ясен.

Як правильно вибрати зубну щітку

Важливу роль відіграє і визначення ступеня чутливості і сприйнятливості зубів до механічних і хімічних впливів. Для того, щоб мати справу з необхідністю відвідування стоматології якомога рідше, слід звернути увагу на самі звичайні щоденні процедури, які проробляє кожна людина, яка піклується про своє здоров'я. Навіть діти знають, що зуби чистити необхідно двічі на день.

Отже, як чистити зуби, знають всі. А ось як правильно вибрати зубну щітку, відомо не кожному. Слід спочатку з'ясувати, наскільки чутливою є зубна емаль.

Якщо вона реагує на присутність солодкого, кислого, гарячого або холодного, то це є свідченням її стоншування, тому в даному випадку повинна використовуватися електрична зубна щітка із самою м'якою щетиною. Вона не зашкодить емаль і дбайливо видалить забруднення з зубів і ясен.

Найкраще для використання разом з такою щіткою підійде професійна зубна паста, яка має властивості відновлювати верхній шар емалі.

Також потрібно звернути увагу і на здоров'я ясен. Якщо вони часто запалюються, цілком можливо, що будова зубів таке, що в просторах між ними скупчуються залишки їжі. Проміжки порожнини рота, недоступні для зубних щіток, часто забиваються і стають причиною для початку запального процесу.

Видалити забруднення з важкодоступних місць може лише спеціальний прилад - іригатор порожнини рота. Він служить для більш ретельного очищення зубів, а також для профілактики і лікування проблем з яснами. Полоскання і промивання з використанням лікувальних складів, помітно покращують стан всієї порожнини рота.

Вибір приладів для чищення зубів відбувається в кілька етапів.

Спочатку слід визначити ступінь чутливості емалі і ясен, а вже після цього купувати необхідну зубну щітку. Безліч можливостей, якими доповнюються ці кошти для підтримки чистоти порожнини рота, сприяють більш ретельному і правильному очищенню від скупчилися мікробів і зубних відкладень.

Яка буває щетина у щіток

Для виготовлення щетини до зубних щіток використовують, як правило, волокна синтетичного походження діаметром від 0,15 мм до 0,2 мм. Найчастіше застосовують для цих цілей нейлон під номером 612. У кожної щетинки краю мають округлу форму.

Щетина у щіток буває різної твердості і має своє спеціальну назву. Це робиться для того, щоб можна було вибирати, для яких цілей буде використовуватися та чи інша зубна щітка. Нижче представлені всі види щетини, які існують на сьогоднішній день:

  • жорстка щетина – хард. Щітки з такою щетиною призначені для зубів, на яких присутній відкладення у вигляді нальоту або каменів;
  • супержорстким щетина – екстра хард. Призначення таке ж, як і для хард;
  • Середня жорсткість щетини – медіум. Такі зубні щітки найбільш популярні з-за своєї універсальності;
  • М'яка щетина – софт;
  • супер м'яка – сенсітів. Ця щетина призначена для дитячих зубів або використовується дорослими в разі наявності будь-якого захворювання в порожнині рота (наприклад, руйнування емалі).

Електричні щітки для чищення зубів

Електричні зубні щітки бувають трьох видів:

  • Звичайна. Частота коливань у таких щіток як щетинок, так і головок знаходиться в межах від 250 до 500 Герц (так звана «звукова частота»);
  • Ультразвукова. Ця зубна щітка видає коливання на надзвуковий частоті в 1,6 мега Герц;
  • Комбінована. Така щітка працює на двох частотах відразу – звуковий і ультразвуковий.

Яка б не була електрична зубна щітка, але користуватися нею частіше пари раз у тиждень не рекомендується.

Принцип роботи електричних щіток досить простий: під дією частотних коливань виникає мікроциркуляція рідини, яка і видаляє наліт на зубах.

Крім цього, за рахунок високої частоти гинуть бактерії в дуже важкодоступних місцях порожнини рота. Також з плюсів подібних щіток можна відзначити і той факт, що при чищенні ними не створюється такий сильний тиск на зуби і ясна, на відміну від простих зубних щіток.

Механізм чищення зубів електричними зубними щітками також досить простий: головка виставляється під прямим кутом до зуба і, повільно переміщуючи до наступного зуба, проходять всю порожнину рота. Спочатку чиститься жувальна частина зуба, потім всі інші частини, до яких щітка (її головка) може дістати.

Відео-матеріали по темі статті

Про те, як правильно чистити зуби, ви дізнаєтеся з цього відео:

На що звертати увагу, вибираючи щітку для зубів:

Радить Олена Малишева:

Електрична чи звичайна?

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.