Чи можна займатися спортом при місячних: думка лікарів і фітнес-інструкторів

27-10-2016, 17:51

У жінок, які підтримують свою форму за допомогою будь-якого роду вправ, часто виникає питання з приводу фізичних навантажень під час місячних.

Сьогодні ми публікуємо поради фахівця з фітнесу щодо спорту в період критичних днів - професійного акушера-гінеколога з Канади.

Чи можна займатися спортом при місячних

Березовська Є. П. зазначає, що в період критичних днів фізичні вправи не тільки послаблюють організм, а й є небезпечними для жіночого здоров'я.

У період менструації жіночий організм стає вразливим і ослабленим. Тому його потрібно поберегти, а заняття спортом і фізичні навантаження під час місячних надають непотрібне навантаження.

Це пов'язано не тільки з тим, що ослаблення організму жінки в цей період досягає 50%, а вправи остаточно позбавляють її сил. Але і з тим, що навантаження здатні привести до підвищення внутрішньочеревного тиску, що може викликати порушення відшарування ендометрію. Тому заняття фітнесом варто перенести на інший час.

Хоча все ж однозначної відповіді на питання про те, чи можна при місячних займатися спортом, не існує. Відповідь на нього багато в чому визначається загальним самопочуттям жінки в цей період її життя.

Якщо місячні проходять без болю, вираженої слабкості, дискомфорту і немає будь-яких хронічних захворювань, то для занять спортом протипоказань немає. Однак під час тренувань жінки повинні трохи знижувати рівень своєї звичної фізичного навантаження за рахунок зменшення часу тренування і скорочення кількості повторів вправ.

Якщо ви займаєтеся силовими видами спорту, то під час місячних інтенсивність виконання вправ повинна бути скорочено приблизно на третину. Виконувати їх слід в помірному темпі. У цей період приділяйте більше уваги правильній техніці виконання вправ і уникайте вправ напрягающих м'язи живота.

Багато вітчизняних лікарі - гінекологи все ж не забороняють спорт при місячних. При цьому вони підкреслюють, що регулярні заняття спортом усувають хворобливість і дискомфорт, які нерідко виникають у жінок в період менструації. Однак вони попереджають, щоб під час тренування жінки чуйно прислухалися до свого самопочуття і при найменшому нездужанні, появі втоми тут же припиняли її.

Крім цього лікарі не рекомендують під час місячних займатися плаванням, особливо у відкритих водоймах. Це пов'язано з тим, що під час менструації шийка матки злегка відкривається і через неї в порожнину матки можуть потрапити хвороботворні бактерії, присутні у воді.

А от жінкам, які відчувають в «критичні дні» нездужання, запаморочення, болі в животі і слабкість при місячних, займатися спортом не варто. У них фізичне навантаження може спровокувати посилення болів і кровотечі.

Відео-матеріали по темі статті

Думка фітнес-інструктора з цього приводу:

Ще одна думка з приводу спорту в критичні дні:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.