Найкращі книги світу: класичні та сучасні, художні і документальні

27-10-2016, 17:52

Кажуть, щоб стати розумним, потрібно прочитати все десять книг. Однак, щоб їх знайти, потрібно прочитати тисячі. Важко не погодитися з тим фактом, що люди стали читати набагато менше, ніж, наприклад, сто років тому.

Але є твори, які повинен прочитати кожен. І, що цікаво, такий список може скласти будь-яка людина і у всіх цей перелік 100 або 10 кращих книг буде свій. Відсортувавши, можна відзначити ті, які зустрічаються частіше за всіх. Які ж вони, найкращі книги світу? Може, це класичні художні твори? Або сучасні?

«Маленький принц», Антуан де Сент-Екзюпері

У кожного письменника з часом з'являється твір, яке зробить його відомим. Це красива казка, наскрізь пронизана світлом і добром. Ілюстрації в книзі відіграють важливу роль в творі. Легка в прочитанні. Перечитуючи вкотре, можна знайти моменти, які не були помічені раніше.

«Щоденник Анни Франк»

Багато речей діти бачать краще, ніж дорослі. Може, тому до них прислухаються в моменти істини. Всю біль і страждання Голокосту люди почерпнули не з подій і хронік. Хвилюватися серця змушує щоденник дівчинки-єврейки тринадцяти років. Її звуть Ганна Франк. Разом з батьками вона провела безліч часу в катівнях гестапо.

«+1984», Джордж Оруелл

Цей роман вважається найкращим антиутопическим твором. Чому він такий популярний? Тому що схожий на можливу життя. Описуючи більші твори, посилаються на нього. Образи міцно засіли в головах. Розмовляючи на політичні теми, згадують це твори.

«Пригоди Олівера Твіста», Чарльз Діккенс

Роман про реальне життя без прикрас. При виході книги, в Англії стався справжній бум. Виникає бурхливе обговорення і в той же час засудження дитячої праці.

«Злочин і кара», Федір Достоєвський

Класика художньої літератури. Роман дався автору насилу. Писав він його через вимушені обставини, частинами, які поступово друкувалися в «російською віснику». Роман про душевні терзання людини, який пішов на вбивство. Юний Раскольников пускається в міркування про свої права. Роман неодноразово виходив на екрани.

«Над прірвою у житі», Джером Селінджер

Ця історія ведеться від першої особи дитини-підлітка. Тут розповідається не тільки про складнощі відносин між вчителями та школярами. Ця книга розповідає, чому так страшно дорослішати і за якими правилами грають дорослі.

«Майстер і Маргарита», Михайло Булгаков

Один з найбільш містичних і загадкових романів. Це геніальний твір. Багато з персонажів створені на основі реальних людей. Сплетіння доль, які не можуть залишити нікого байдужим. Історії, де містика, фантастика і реальність існують паралельно один одному.

«Війна і мир», Лев Толстой

Епос в чотирьох томах. Цей шедевр був написаний протягом шести років. У творі живуть більше 550 героїв. Імена багатьох героїв придбали загальне значення – Болконський, Ростова Наташа, П'єр Безухов. Долі персонажів тісно переплітаються, що надає роману особливу цінність. У романі відтворено детальний опис історичних подій і військових дій 1812 року.

«Пригоди Шерлока Холмса», Артур Конан Дойл

Це історія про пригоди великого сищика з нестандартним підходом до вирішення ситуацій. Допомагає йому вірний друг доктор Ватсон. Шерлок Холмс користується своїм методом – дедукцією, за допомогою якого він розправляється з найскладнішими і заплутаними справами. Він бачить людей наскрізь, трохи гордовитий, через що має багато ворогів. Один з найвідоміших – професор Моріарті.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.