Як подолати страх водіння автомобіля, чого треба перестати боятися, сідаючи за кермо

27-10-2016, 17:52

Завзятим водіям боязнь водити автомобіль здається дурною вигадкою. Для тих же, хто зіткнувся з цим, - це сумна реальність, яку не можна перебороти простим наказом "сідай і заплави". Страх не піде, і людина під його дією, що знаходиться за кермом автомобіля, може дійсно потрапити в трагічну ситуацію. Розберемося, як подолати страх водіння автомобіля правильно.

Причини виникнення страху водіння

Основні причини, якими пояснюється страх водити автомобіль, це:

  1. Боязнь потрапити в аварію самому.
  2. Збити іншої людини.
  3. Також є страх розбити автомобіль, адже це досить дорога річ.

Боязнь ця проявляється іноді настільки сильно, що навіть сідаючи за кермо, у людини починають тремтіти руки і ноги, частішає пульс, збивається дихання, він забуває послідовність дій, плутає педалі гальма і газу.

Страх перед водінням автомобіля починає з'являтися ще в автошколі, він виражається, наприклад, боязню не витримати іспит. Згадуючи про це, людина неусвідомлено починає нервувати.

Бувають вразливі люди, які, побачивши в новинах автомобільну аварію, починають проеціровать ця подія на себе. Цим вони самі себе відволікають, втрачають увагу на дорозі, що насправді може стати причиною аварії.

Найчастіше автошколи не приділяють увагу психологічному стану учня при знаходженні за кермом, не стараються розвіяти страхи учня. Коли мало практики водіння, невпевненість викликає страх.

Водій-новачок, який звик до спокійних занять з інструктором, який завжди може підказати, вирівняти кермо, в умовах самостійного водіння на міських дорогах впадає в паніку. Так як він не звик швидко орієнтуватися в потоках машин і людей.

Причиною страхів можуть бути також пішоходи і водії, які порушують правила дорожнього руху, що також чимало нервують початківця водія.

Способи боротьби зі страхом новачка

Початківець водій відчуває величезне почуття невпевненості в собі, в своїй здатності швидко зреагувати на ситуацію, тому нервує за кермом, робить необдумані маневри.

Щоб убезпечити себе і попередити інших водіїв, що ви новачок, потрібно поставити спеціальний попереджувальний значок на машину. Побачивши цей знак, досвідчені водії точно будуть більш поблажливі до ваших помилок на дорозі.

Вам це додасть невелику впевненість, тому що інші водії будуть намагатися більш обережно маневрувати навколо вас.

Якщо ви ще не дуже добре водите, то перший час вибирайте дороги більш тихі та спокійні. Нехай шлях буде трохи довше, зате ви не будете нервувати і зможете спокійно набиратися досвіду. Так набагато легше подолати страх водіння.

Вправи для зняття паніки

Якщо ваш страх перейшов у паніку, значить треба вживати екстрених заходів для нормалізації свого внутрішнього стану. І в цьому допоможуть дихальні вправи, причому, як перемогти паніку, так і розслабитися. Їх варто потренувати вдома, а потім практикувати за кермом автомобіля:

  1. Сидячи прямо, робити спокійні ритмічні вдихи і видихи.
  2. Зробити звичайний вдих, а видих дуже повільний, спокійний.
  3. Робити вдих максимально повільно через ніс і затримати на кілька миттєвостей дихання, потім також повільно зробити повний видих.

Тренуючи таким чином дихання по кілька разів на день, ви зможете в разі напруженої ситуації на дорозі швидко змусити себе заспокоїтися.

Страх сідати за кермо іноді назавжди позбавляє людину можливості стати автомобілістом. Але сподіваємося, що ці кілька нескладних порад допоможуть вам впоратися з цією проблемою. Розберіться в собі, знайдіть причину своєї боязні, адже завжди легше боротися з проблемою, якщо знаєш її суть.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.