Як боротися зі страхом смерті, темряви, хвороби та іншими фобіями

27-10-2016, 17:52

У рідкісного людини в сучасному світі немає ніяких страхів. Варто знати, що боятися - це абсолютно нормально. Страх - стандартна реакція організму, щось на кшталт інстинкту самозбереження, він з'являється спонтанно і не піддається контролю.

А ось якщо вже страх стає більш насиченим, відвідує людину на постійній основі і доставляє купу незручностей, варто говорити про розвиток фобії. Підвищення плаксивості, відчуття задухи, панічні атаки, сильне серцебиття, "Комок в горлі" і, взагалі, різний дискомфорт  - Постійні супутники страху.

У цій статті ми поговоримо, як боротися зі страхом.

Найпоширеніші види страхів

Страх смерті - завжди присутній в псіхологіічеловека, може проявитися при події, які спричинили загибель родича або знайомого. Особливо гостро проявляється у вразливих і чутливих людей, літніх. Боятися смерті - це природно, але не варто на цьому зациклюватися. Має бути прийнято, як даність, що у всього є завершення, це дозволить вам гостріше цінувати звичайні клопоти і своїх близьких.

Страх хвороби - ви можете боятися захворіти, підхопити мікробів і вірусів, а також можете боятися вже виявленої хвороби. Трансформуйте свій страх, перегляньте своє ставлення до хвороби, зосередьтеся на лікуванні.

Страх темряви - боязнь невідомості, гарну уяву і фантазія можуть дуже сильно попсувати вам нерви. Намагайтеся більше перебувати на сонці, уникайте перегляду фільмів жахів і трилерів, вмикайте світло протягом свого шляху по квартирі, на крайній випадок носіть з собою кишеньковий ліхтарик, щоб не опинитися в темряві.

Способи побороти страхи

Як навчитися не боятися? Спочатку вам потрібно усвідомити наявність проблеми і захотіти від неї позбутися. Правильний настрій і сила волі - це половина успіху. Варто зрозуміти, що страхи заважають вам спокійно жити і розвиватися, витягають з вас енергію, залишаючи один негатив.

Перемогти страх можна, стикаючись з ним віч-на-віч. Тоді інтенсивність відчуттів поступово може знизитися до терпимою. Не можна нічого не роблячи перестати боятися. Наполегливо працювати над собою дуже важливо, але не варто очікувати швидких результатів. Боятися не соромно, соромно не боротися зі своїми страхами і жити в постійному побоюванні.

- Приєднуйтеся до бій. Подумки зустріньтеся зі своїм страхом. Опинитеся в тому місці, яке кидає вас в жах, що постачають тремтіння в колінах, і ви починаєте моторошно потіти. Постарайтеся освоїтися в цьому місці і внесіть нотку гумору в локалізацію. Яким би складним це не здавалося, знайте, що всі страхи в голові, там і варто починати з ними боротися. Цей спосіб допоможе зменшити страх.

- Змиріться і відчуйте. Чи бувало, що вас долали недобрі передчуття перед зустріччю з вашої фобією? Стоп. Треба відволіктися від негативних роздумів. Перегляньте свої проблеми, змиріться з їх наявністю, адже вони - частина вас самих, і похваліть себе за те, що ви знайшли в собі сили з ними боротися. Ви стаєте впевненіше і сильніше і легко перенесете всі складнощі і прикрощі.

- Позитивна фіксація. А тепер закрийте очі і згадайте, коли ви відчували максимальний приплив позитивних емоцій і задоволення. Тепер, коли доля зіштовхне вас з вашим страхом, постарайтеся заступити його цим найкращим сонячним спогадом.

В ході роботи над собою щось буде виходити, а щось залишиться недосяжним. Хваліть себе і радійте своїм успіхам. Підвищуйте свою самооцінку, адже чим кращого ви думки про себе, тим менший страх ви відчуваєте. Якщо ви вірите в Бога або вищі сили, просите допомоги у них, адже коли нам здається, що хтось зверху може про нас подбати, випробовується менший страх.

Людина сама творець своєї долі, і якою вона буде, є тільки нам самим. Вірте в свої сили і нічого не бійтеся.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.