Як боротися із заздрістю оточуючих або своєї власної і перемогти її

27-10-2016, 17:52

Тема заздрості дуже складна, і для багатьох вона неприємна. Якщо запитати у людини: заздрив він кому-небудь коли-небудь, то, швидше за все, відповідь буде позитивною. Всі ми заздримо. Тільки ось хтось помірно, а кого-то, так би мовити, «жаба душить».

Заздрити можна різними складовими: грошового благополуччя (відмінна квартира, машина класу люкс, подорожі), успіхам в починаннях, родинного щастя, наявності розумних дітей, та багато чого ще. І, здається ж, знаєш, що погано заздрити, але, на жаль, не виходить взяти верх над своїми емоціями. Так чи можна здолати самого себе і як боротися із заздрістю?

Психологія заздрості

Психологи кажуть, що джерело цього обтяжливого почуття варто пошукати в дитинстві. Порівняння себе з оточуючими - ось корінь зла. Здається, що якщо людина робить щось трохи краще тебе, то ти - невдаха. Але все в світі відносно, немає об'єктивних канонів.

заздрість – вічна супутниця конкуренції. Кожен хоче бути самим-самим, багатим, красивим, розумним, а зустрічаються людей на своєму шляху він розглядає, як суперників і конкурентів. Це непогано, якщо змагальний момент змушує рухатися вперед, а ось якщо чужий успіх викликає гнітюче відчуття і відчуття власної неповноцінності, то це вже справжня заздрість.

Заздрісник ніколи не буває задоволений, обов'язково знайдеться той, хто розумніший, красивіше і професійніше. І свої заслуги вже не здаються такими значними.

Як впоратися із заздрістю

Щоб не отруювати свою душу отрутою заздрості, доведеться поборотися з собою. Спробуємо перемогти проблему в кілька етапів.

Спочатку потрібно зізнатися самому собі в тому, що відчуваєш сильну заздрість. Важливо усвідомлювати цю проблему і бажати від неї позбутися.

Потім варто спробувати заспокоїтися. Це неприємне відчуття часто стає причиною безсоння, поганого апетиту або, навпаки, неконтрольованих нападів обжерливості, робить нас дратівливими.

Потрібно визначити об'єкт заздрості, обдумати, кому або чому ви заздрите, а потім викорінити цей паросток.

З'ясувавши причину своїх проблем, ви усвідомлюєте, до чого потрібно прагнути і чого на даному життєвому етапі не вистачає. Адже злість спрямована саме на людей, які домоглися вашої мрії. Постарайтеся переключитися з людей на поки недосяжні вами успіхи. Це набагато краще, ніж збирати негатив до конкретної людини.

Трансформуйте негативну силу думки в позитивну. Стимулюйте себе до дій, конкретизуйте мета і прагнете до здійснення мрії. У вас все вийде. Навчіться бути вдячним тому, що маєте зараз. Навчіться програвати. Адже все, що не робиться, на краще. Можливо, сама доля захищає вас від необдуманих придбань або підвищення.

Чи не ідеалізуйте досягнення інших, адже ви не знаєте, що їм довелося пережити, щоб отримати те, чим вони зараз мають.

Ліричний відступ. З точки зору Всесвіту, заздрість - це, звичайно ж, негативне почуття. Уявіть, що сусід виграв, наприклад, мільйон в лотерею або купив дорогущую шикарну машину. І як же цьому не позаздрити і, відповідно, не випробувати купу негативу?

А на більш тонкому плані відбувається ось що: Всесвіт читає, що вам не подобається мільйон або дорогі машини, і тому намагається вас від них захистити. Варто трансформувати промінь заздрості в спонукальний імпульс і намагатися досягти успіху самому, не заздрячи досягненням інших.

Можливо, ви здивуєтеся, але ви і самі можете бути предметом заздрості для інших, причому в речах, які ви самі вважаєте банальними і не заслуговують на увагу. Радійте життю, розвивайтеся, намагайтеся реалізувати свої мрії і не піддавайтеся смутку і поганим емоціям.

Можливо, вам сподобається наступна відео-добірка по темі.

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.