Залежність від соціальних мереж: її ознаки, статистика і методи боротьби

27-10-2016, 17:52

В даний час дуже багато від малого до великого мають профілі в різних соціальних мережах. Існують як популярні і відомі мережі: однокласники, вконтакте, інстаграмм, так і вузькоспеціальні для лікарів, програмістів, юристів. Інтернет-залежність від соціальних мереж зараз стає серйозною психологічною проблемою багатьох. Як же вона розвивається і так чи небезпечна?

Навіщо потрібні соціальні мережі?

Крім проблеми залежності від соціальних мереж існують і позитивні сторони віртуального спілкування:

 1. Обмін інформацією, спілкування. Соцмережі дозволяють бути в курсі всіх подій в житті кожної окремої людини і світу, а також допомагають знаходити однодумців по всьому світу.
 2. Пошук вакансій, деякі фірми розміщують їх на своїх сторінках.
 3. Багато знайшли з їх допомогою свою другу половинку або друзів.
 4. Мережі можуть допомогти стати популярним, знайти визнання.
 5. Для кого-то соціальні мережі – джерело заробітку, а хтось допомагає з їх допомогою хворим дітям.

Статістікаговоріт про те, що в більшості своїй люди цінують безликість спілкування в соціальних мережах. Адже при реєстрації необов'язково вказувати свої справжні дані і виставляти справжні фотографії. Там ви не відповідаєте за свої дії, можна писати все, що завгодно. Часом недобросовісні люди не просто розглядають сайт як спілкування, а як можливість нахамити, написати негатив, виплеснути негативні емоції.

Як розвивається залежність від соцмереж?

Проблема залежності для багатьох дійсно стоїть гостро. Схильність до неї розвивається у невпевнених у собі людей, тих, кому легше спілкуватися віртуально, хто не може налагодити живий діалог.

Вільний час також є причиною частого заглядання на сторінку. Адже той, у кого багато справ, просто не зможе виділити на неї час. Заздрісні люди також не проти переглянути чужі фотографії, оцінити життя інших людей, порадіти можливих невдач. Поступово таке проведення часу стає звичкою, і розвивається залежність від соціальних мереж.

Розвиватися проблема може не відразу: тижнями, місяцями і навіть роками. Багато, сидячи на робочому місці, навіть не виходять зі сторінок соцмереж, раз у раз, оновлюючи їх. Подумайте, а чи потрібно вам витрачати свій час, переглядаючи чужі фото і коментуючи старих знайомих? Чи не краще витратити його з користю?

Існують певні ознаки залежності від соцмереж:

 1. Непереборне і нав'язливе бажання постійно заходити на свою сторінку.
 2. Грошові витрати на покупки в інтернеті.
 3. Скарги родичів, друзів, колег на те, що людина багато часу проводить в соцмережах.
 4. Втрата тимчасового сеансу, проведеного за комп'ютером, тобто людина не контролює витрачений в інтернеті час.
 5. Через тривале перебування в соціальних мережах у людини виникають проблеми вдома, на роботі, в стосунках з ким-небудь.
 6. Людина може їсти перед комп'ютером, скорочувати час сну на користь просиджування за ним.

Залежність молоді від соціальних мереж частіше зустрічається, ніж у старшого покоління. Багато в чому це пов'язано з великою кількістю вільного часу, модою і популярністю.

Способи позбавлення від залежності

Без сторонньої допомоги позбавитися від залежності можуть лише ті, хто сильний духом. Людина повинна усвідомити безпечність свого часу, його безглуздість і порожнечу.

Якщо ви хочете позбутися від проблеми, відведіть на соцмережі певний час, решта ж заповніть справами. Спілкуйтеся більше в реальному світі, а не віртуальному. Якщо ж ви розумієте, що звичка захоплює вас все більше, то варто звернутися за допомогою до психолога.

Відео

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.