Як тренувати пам'ять зорову, слухову, короткочасну

27-10-2016, 17:52

У багатьох професіях необхідна хороша пам'ять: секретар, артист, слідчий, вчитель та інші. Але навіть і звичайному середньостатистичному мешканцю щодня необхідно засвоювати і переробляти дуже багато всілякої інформації. Стільки справ, зустрічей, стільки нового відбувається в усьому світі, що іноді забуваєш про найнеобхідніше в дуже невдалий момент.

На щастя, в нашому перевантаженому інформацією світі є відомості і про це: придумано багато тренажерів і інших способів для поліпшення пам'яті.

Тренувати короткочасну пам'ять можна запам'ятовуванням ряду слів або чисел. Просто просите когось читати по порядку слова, а ви повинні їх повторити. Порахуйте, скільки слів вдалося запам'ятати в перший раз, через день, тиждень тренувань.

Якщо поліпшень немає, швидше за все, у вашому організмі не вистачає якихось речовин, найчастіше – йоду. Купіть добавку, що містить цей мікроелемент, або їжте більше продуктів, що містять йод: морська капуста, наприклад.

За допомогою асоціацій пам'ять у дорослої людини не просто поліпшується, інформація, після успішної реєстрації за допомогою образів, залишиться в голові надовго. Це називається мнемонікою.

Коли потрібно завчити якийсь складний текст, до кожного слова придумується якась картинка або дія, які повинні бути пов'язані між собою. Це може бути будь-який абсурд, головне, щоб він запам'ятався. Якщо це художній текст, уявіть те, що там описано, у всіх фарбах, з емоціями, які це опис має викликати.

Якщо це номер телефону або назву вулиці з номером будинку, а може, важлива дата і час, підберіть мелодію і наспівуйте необхідну інформацію під неї. Вибирайте таку мелодію, яка легко запам'ятовується, з якої-небудь нав'язливою пісеньки.

Для тренування зорової пам'яті створена спеціальна таблиця Шульте. У ній розкидані цифри в хаотичному порядку. Бувають різні: від 1 до 50, від 1 до 100, для дітей простіше, для тих, хто освоївся – побільше.

Ще один спосіб – подивитися на картинку, потім закрити її і спробувати згадати, що на ній було зображено. Потім можна підшукувати більш складні картинки і просити кого-небудь задавати каверзні питання: що на зображенні було зеленого кольору? Що було в верхньому лівому кутку? Якого кольору було зображене в верху картинки? Скільки прямокутних фігур зображено?

Якщо допомогти нікому, можна намагатися замальовувати запомненное, а потім звірятися з оригіналом.

А як тренувати слухову пам'ять? Тут все просто: вчіть вірші і пісні, які потрібно вимовляти вголос, з виразом. Можна просто читати вголос, але краще, звичайно, якщо це буде художня література, класика. Ніякого монотонного і швидкого читання, читаємо розмірено, з огляду на всі розділові знаки, виділяючи їх голосом, намагаючись запам'ятати написане і після прочитання максимально точно переказати.

Ще можна скачати в інтернеті додатки, які допомагають чути ритм в музиці, коли «летять» кола, і потрібно в певні моменти на них натискати пальцями. І почуття ритму розвивається, і пам'ять.

Як тренувати пам'ять, підкаже психологія особистості. Людина запам'ятовує найкраще те, що викликає у нього сильні емоції. Саме тому ми пам'ятаємо всі свої невдачі, пам'ять про яких іноді спливає в самий невідповідний момент. Але ж і радісні події запам'ятовуються, буває, в найдрібніших деталях: дівчина може все життя пам'ятати подробиці власного весілля, до найдрібніших.

За допомогою емоцій часто подаються реклами – щаслива сім'я, радующаяся життя, рекламує порошок, а веселі підлітки радісно сміються, випивши газованої… Користуйтеся цією особливістю пам'яті і покращуйте її постійними тренуваннями!

Відеопоради про те, як тренувати пам'ять:  

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.