Фітнес для вагітних: які вправи можна робити

27-10-2016, 17:51

Щоб серце майбутнього новонародженого малюка було здоровим, займайтеся фітнесом для вагітних. Майбутні мами, які займаються фізкультурою для вагітних, дбають не тільки про власне здоров'я, а й про те, щоб у дітей згодом не виникло проблем з серцем.

До такого висновку прийшла група вчених-медиків, очолювана Ліндою Мей з Університету медицини і біологічних наук Канзас-Сіті.

Фітнес для вагітних. Фітнес мами - запорука здоров'я маляти. Щоб серце малюка було здоровим, займайтеся фітнесом під час вагітності

В ході тривалого дослідження, яке почалося в 2008 році, вчені спостерігали за серцем малюка під час його внутрішньоутробного розвитку, а також після народження. Під час першого експерименту дослідники з'ясували, що якщо майбутня мама займалася фітнесом принаймні по 30 хвилин в день 3 рази в тиждень, то у плода була хороша частота серцевих скорочень (показник того, що серце здорово).

Причому хороші показники серцевої діяльності дитини зберігалися в подальшому. Що свідчило про те, що фізична активність мами продовжувала приносити користь плоду.

Через деякий час Лінда Мей і її команда провели ще одне дослідження, до якого було залучено понад 60 вагітних жінок. Рівень аеробного навантаження у них варіювався від енергійної ходьби до бігу. Деякі особливо активні учасниці також робили силові вправи і займалися йогою.

Протягом усього експерименту проводився моніторинг серця майбутніх мам і немовлят, а після народження — функціонування серця немовлят.

У процесі дослідження, — заявила Лінда Мей, — ми утвердилися в своїй думці, що регулярні аеробні навантаження не тільки зміцнюють серцево-судинні систему і в цілому весь організм жінок, а й дають «здоровий старт» малюкам».

Головні правила

Перш ніж вагітна жінка почне щось робити, вона обов'язково повинна порадитися з лікарем, взяти у нього дозвіл на таку ось активність. Адже непоодинокі випадки, коли дама відчуває себе начебто нормально, але різні загрози для її малюка існують.

Тому, якщо жінка в положенні хоче зайнятися яким-небудь видом спорту, вона обов'язково повинна попросити дозволу на це у свого дільничного гінеколога.

Що відносно занять, то фітнес для майбутніх мам може бути різноманітним. Так, жінкам в положенні в першу чергу рекомендують водні вправи, вони найбільш підходять для такої категорії людей, адже відсутнє підвищення температури тіла (на відміну від занять в спортзалах), також відмінно знижуються набряки, особливо на останніх місяцях вагітності, відсутня велике навантаження на м'язи і хребет.

Також, приступаючи до занять, потрібно знати, що на перших місяцях вагітності слід під час тренувань споживати більше рідини, ніж зазвичай, а на останніх місяцях – менше. Що стосується харчування, воно повинно бути більш калорійним. У третьому триместрі заборонені вправи, які виконуються в положенні «лежачи на спині». 

заборони

Крім того, що жінці може бути протипоказаний фітнес з особливих медичними показниками, також важливо знати, чого найкраще уникати на тренуваннях.

Це силові вправи. Вони протипоказані жінкам у положенні, в іншому випадку існує величезний ризик втрати дитини. З вправ небажані різні махи ногами, стрибки, різкі рухи. Також важливо пам'ятати, що дамі в положенні не можна перенапружуватися, заняття не повинні приносити м'язового болю. Що стосується йоги, тут не можна практикувати різні «перевернуті» пози. 

Відео-матеріали по темі статті

Вправи для 1 триместру:

Вправи для 2 триместру вагітності:

Кілька корисних порад і легких вправ ви знайдете в цьому відео:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.