Горох: корисні властивості та протипоказання цього зеленого бобового

27-10-2016, 17:52

У будь-якого продукту є не тільки корисні властивості, але і побічні ефекти, тому деяким людям протипоказано в силу будь-яких причин вживати різні продукти – це може бути алергія або хронічне захворювання, особливе харчування або щось ще.

З гороху готують величезну кількість страв, навіть кисіль і локшину, він є основою багатьох дієт і лікувального харчування, його подають у всіх дитячих установах, в армії і лікарнях.

Цінні властивості горошку величезні – в його білку незамінні амінокислоти, вітаміни, крохмаль, все це позитивно позначається на здоров'ї. Звичайно, навіть у такого корисного продукту можуть бути протипоказання.

Протипоказання і корисні властивості гороху

Якщо не їсти багато гороху в сирому вигляді і правильно його готувати, не зловживати ним, то шкідливі властивості (підвищене газоутворення, погіршення травлення, подразнення слизової кишечника) зводяться до мінімуму.

Зате користь гороху дуже обширна. Флавоноїди, яких в горошку багато, знижують ризик захворювань, пов'язаних з онкологією, а «сердечникам» треба частіше включати горох в свій раціон для запобігання кардіологічних проблем.

Доведено, що входять корисні в горох речовини підвищують згортання крові, а значить – горох навіть рани загоює! Зміцнення зубів і кісток – в цьому теж вам може допомогти цей неймовірний цінний продукт.

Система виділення тільки виграє від вживання гороху, від нього навіть пам'ять поліпшується. Щоб їсти горох частіше, треба тільки підібрати собі улюблений рецепт його приготування, і ви зрозумієте, наскільки смачним можуть бути страви з нього і з його додаванням.

А вже користь гороху для схуднення і зовсім давно визнана усіма дієтологами -  адже їм можна замінювати навіть м'ясо, не втративши ні важливих речовин, ні ситності. Поліпшення обмінного процесу, травлення, очищення кишечника і всього організму від шкідливих речовин – всі ці плюси допомогли гороху завоювати цю довіру.

зазвичай «горохові» дієти тривають близько тижня, не більше. У цей час можна їсти дуже обмежена кількість продуктів, повністю виключаються м'ясні та борошняні, зате каші, молоко і овочі – будь ласка.

Відгуки від горохової дієти найпозитивніші:

Оксана, 34 роки: 

«З усіх дієт, які я пробувала, краще за всіх допомогла горохова! Правда, є мінус – після тижня такої дієти на горох навіть дивитися не хочеться… зате результат який – мінус 11 кг!»

Олена, 41 рік: 

«Ми з дочкою удвох на цю дієту сідаємо пару раз на рік – і завжди після неї обидві відчуваємо себе легкими, повітряними, зазвичай по 5-7 кг скидаємо».

Катерина, 25 років: 

«Завжди я була «пишечкою», Дієти дотримуватися не виходило – вічно зривалася. Подруга спеціально для мене шукала різні, але я ні одну не витримала довше двох днів. З горохової дієтою я і схудла, і мене навіть вмовляти не треба – так сподобалися страви з гороху! Я відкрила для себе різні його види і тепер із задоволенням готую їх навіть поза дієтою!»

Ангеліна, 48 років: «У

мене завжди були проблеми з травленням, з обмінними процесами, та ще й м'ясо я не їм – Вегетаріанство. Пробувала різні дієти, але моїх проблем вони не вирішували. Мій лікар порадив мені таку дієту, при якій треба вживати, в основному, бобові. Тепер я не просто часто сідаю на таку дієту – я нею живу! Це вирішує відразу всі мої проблеми, і вегетаріанства не заважає».

Отже, низькокалорійний горошок дає дуже багато користі для людини, покращуючи здоров'я, обмінні процеси, травлення, допомагаючи знайти стрункість. Горох багатий вітамінами і мікроелементами, яких в іншій їжі незрівнянно мало. І, звичайно ж, страви з гороху завжди не тільки поживні і корисні, але і неймовірно смачні!

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.