Кедрові горіхи: калорійність, склад і харчова цінність

27-10-2016, 17:52

Даний вид горіха давно поширений, і його можна приймати в їжу як в чистому вигляді, так можна і підсмажити на сковороді, крім цього кедрові горішки часто додаються в різні страви, що надає їм особливу вишуканість.

Навіть невелика кількість горіхів кедрового дерева дає відчуття насичення, голод випаровується і не дає про себе знати дуже довгий період часу. Така властивість зумовлено тим, що калорійність кедрових ореховсоставляет 673 кілокалорії на сто грам.

Якщо розглядати співвідношення білків, жирів і вуглеводів на сто грамів продукту, то жири в кедрових горіхах превалюють, так як на їх частку припадає 61 грам, білки займають 11 грам, а вуглеводи 19 грам. Природно, тим, хто стежить за фігурою, необхідно вживати мінімальну дозу даних горішків.

Отже, вище було описано, скільки калорій в кедрових горішках, незважаючи на те, що цифра досить солідна, вона окупається великим вмістом різноманітних амінокислот, мінералів, мікроелементів, вітамінів і поживних речовин.

У кедрові горіхи входять такі мікроелементи, як: мідь, цинк, марганець, кремній і кобальт. Крім цього, в них великий вміст йоду, що необхідно для міцного імунітету. Велика частина горіхів, приблизно шістдесят відсотків, складається з натурального масла, а відсотків двадцять доводиться на білки, до складу яких входять необхідні людині амінокислоти.

Вітамінний склад кедрових ореховтакже радує око. В горішки входять, вітаміни групи В, вітамін А і Е сприяють поліпшенню стану волосся, шкіри та нігтів, підвищують резистентність нервової системи, а також загострюють зір.

Вітамін Р позитивно впливає на капілярні стінки, потовщуючи їх і перешкоджаючи появі гематом, також він пригнічує розвиток пухлинних клітин. Кедрові горіхи отримують пальму першості за змістом фосфору, жоден вид горіхів не насичений настільки великою кількістю даного мікроелемента.

Рекомендації та протипоказання до застосування

Харчова цінність кедрових горіхів складається з наступних показників. Кількісне співвідношення білків, вуглеводів і жирів було наведено вище. З усіх макроелементів, що входять до складу кедрових горіхів, найвищі позиції займає калій, так як його в кедрових насінні міститься 597 міліграмів, на другому місці розташовується фосфор – 575 міліграм, бронзу заробляє магній – 251н міліграм. За ними слід кальцій – 18 і натрій у кількості всього 2 міліграм.

Можна сказати, що кедрові горіхи не є важкою їжею для організму, так як вони легко засвоюються. Але слід пам'ятати про те, що кількість калорій на сто грам горіхів вельми значно, і тому надмірне їх вживання може призвести до набору маси і навіть до ожиріння.

Найбільшу користь прийом в їжу кедрових горіхів приносить людям, що страждають респіраторними захворюваннями, а також алергікам, крім цього вони допомагають при атеросклерозі, при проблемах з шлунково-кишковим трактом і просто при зниженому імунітеті.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.