Капуста савойська: корисні властивості, її калорійність в свіжому і тушкованому вигляді

27-10-2016, 17:52

Даний сорт капусти широко поширений в країнах зарубіжжя, в Росії, на жаль, її використовують рідко, а вся справа в тому, що савойська капуста росте трохи гірше, примхлива до умов зберігання, а також вимагає особливих умов по догляду на відміну від інших видів.

Мабуть, завдяки своїм корисним властивостям, савойська капуста і потребує таких особливих умовах. Користь від савойської капусти очевидна, адже за наявністю вітамінів, білків і мінеральних речовин вона займає лідируюче положення в порівнянні з білокачанної капустою. Крім цього, в її складі є гірчичне масло, а обсяг клітковини на двадцять п'ять відсотків менше, ніж у білокачанної.

Також савойська капуста вважається найкращим варіантом для приготування різноманітних страв або капустяних начинок, так як листя у даній капусти набагато ніжніше. Але на відміну від білокачанної капусти, савойскую капусту можна солити.

Калорійність савойської капусти складає всього двадцять вісім кілокалорій на сто грамів продукту. При цьому варена савойська капуста зменшується в калорійності до двадцяти чотирьох кілокалорій. А ось тушкована капуста даного сорту збільшується в калорійності до тридцяти семи кілокалорій, але при цьому більшу частину такої страви складають білки, жирів воно не має.

позитивний ефект

За вмістом вітамінів і мікроелементів даний вид випереджає білокачанну капусту. Корисні властивості савойської капусти:

  • Запобігає підвищену збудливість нервової системи.
  • Допомагає в боротьбі з безсонням.
  • Покращує зір.
  • Справляється з підвищеним рівнем цукру в крові.
  • Покращує роботу серцево-судинної системи.
  • Бореться з появою злоякісних пухлин.
  • Підвищує імунітет.
  • Збільшує метаболізм.
  • Допомагає як при боротьбі з надлишковою вагою, так і при ожирінні різного ступеня.
  • Покращує колір обличчя, загальний стан волосся, нігтів і кісток.

Варто зазначити, що найкращий ефект досягається при вживанні в їжу сирої савойської капусти, в її первозданному вигляді, не піддаючи її будь-яким термічним обробкам.

Протипоказання

Незважаючи на всі корисні властивості, існує кілька причин, внаслідок яких не можна вживати даний продукт.

Через те, що савойська капуста активізує діяльність кишечника, її протипоказано приймати в їжу тим людям, які не так давно піддавалися хірургічним втручанням. Особливо, якщо операція проводилася на ділянці грудної клітки або в області очеревини.

Савойська капуста провокує виділення шлункового соку у великому обсязі, тому від поїдання овоча в великих кількостях слід відмовитися людям з гастритом, панкреатитом, з різними язвмі і іншими розладами шлунково-кишкового тракту.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.