Погана пам'ять що робити. Як поліпшити пам'ять швидко

27-10-2016, 17:51

Якщо ви вважаєте, що у вас погана пам'ять, що робити в цьому випадку? Як поліпшити пам'ять швидко, якщо ви забули, що відбувалося на вихідних, - при тому, що сьогодні тільки понедельник? Відновіть прогалини в пам'яті за допомогою цих простих прийомів.

Погана пам'ять що робити. Як поліпшити пам'ять швидко. Як боротися з пробілами в пам'яті

Запам'ятовуємо номера телефонів і будинків

Телефонні номери найлегше запам'ятовувати, розбиваючи їх на три частини. Наприклад, три цифри, дві і дві. Що стосується номерів будинків і квартир, зробіть цю фіксацію на віці і датах вашої «фішкою». Запам'ятовуйте так: «Мені 25 років, 4-го - ми познайомилися з чоловіком, 70 - вік моєї бабусі» і т.д.

Ви забули, навіщо прийшли на кухню. І явно не для того, щоб з'їсти шматок торта!

Подібні речі трапляються тому, що ваші думки витають десь далеко, ви не думаєте про те, що відбувається тут і зараз. Позбутися від неуважності допоможе хатха-йога для початківців. Її ефективність і користь для мозку вже були доведені численними дослідженнями.

Альтернатива - послухати спокійну музику протягом 10 хвилин, намагаючись ні про що не думати і стежити за своїм диханням, роблячи при цьому максимально глибокий і повільний вдих і такий же видих.

Ваші ключі повинні бути у вас в сумці або на полиці, або ... Та де ж вони?

Швидше за все, ваш мозок перевантажений інформацією або ви просто дуже втомилися. Намагайтеся висипатися і дотримуватися режиму дня. А безпосередньо в подібній ситуації випийте кави з великою кількістю цукру - глюкоза «підбадьорить» пам'ять.

Ви не можете швидко згадати, що відбувалося вчора 

Швидше за все, брали участь у подіях виключно фізично, думаючи в цей час зовсім про інше. Якщо хочете запам'ятати щось в подробицях, наприклад, якийсь спектакль, розкажіть про нього різним людям кілька разів - так спогади структуруються.

Однак якщо ви не можете згадати щось істотне і значиме, наприклад, недавню весілля подруги - і алкоголь тут ні до чого - це може бути симптомом серйозного захворювання. У такому випадку потрібно звернутися до терапевта.

Проблема з іменами

Чим сильніше ви намагаєтеся запам'ятати ім'я людини, тим більше шансів, що воно забудеться. Тому що нові імена завжди автоматично «відправляються» в короткострокову пам'ять, якщо ви, звичайно, не закохалися з першого погляду. Тому, щоб запам'ятати ім'я, потрібно придумати до нього якусь асоціацію або риму. наприклад: «Паша. Каже, як ніби в роті каша». Або щось більш радикальне!

Як не забути прийняти ліки

Коли людина регулярно забуває про простих завданнях, це може бути наслідком вживання наркотиків навіть якщо ви залишили згубне заняття в далекому минулому. Покладіть таблетки туди, де ви точно будете їх бачити - наприклад, біля зубної пасти. Незабаром мозок запам'ятає порядок дій «почистити зуби, випити пігулку», І ви будете виконувати його автоматично.

деякі хитрості

Спокій підвищує рівень кортизолу, який відповідає за пам'ять. Тому ваш ключ до успіху - завжди бути підготовленою. Боїтеся публічних виступів - читайте відповідну літературу, щоб перебороти страх. Знаєте свої слабкі місця на роботі - намагайтеся їх зміцнити, щоб не бути захопленою зненацька.

І, звичайно, вигравайте секунди для роздумів за допомогою фраз на кшталт: «Це цікаве питання» або «Чому ви питаєте про це саме зараз?»

Як поліпшити запам'ятовування іноземних слів

Напишіть на рідній мові невелику розповідь про те, як пройшов ваш день або про цікаву історію з життя з використанням тих слів, які ви вивчаєте, а потім переведіть його. намагайтеся «приміряти» нові слова на себе: подумки будуйте з них пропозиції, які відображали б ваші нинішні почуття, плани, поточний стан справ.

спеціальні вправи

Є нескладні, 3-х хвилинні вправи, які дозволять зміцнити пам'ять в домашніх умовах:

1. Візьміть 8 будь-яких гральних карт, лицьовою частиною вгору покладіть їх на стіл, в перебігу 1 хвилини подивіться на них. Після переверніть їх «сорочкою» вниз і спробуйте згадати, де лежать піки або бубни, як тільки ви впораєтеся з цим завданням без помилок, спробуйте згадати масті карт.

Через деякий час кількість карт можна збільшити. Якщо кожен день робити дану вправу, можна значно поліпшити пам'ять. 

2. Обчислення в розумі. Наш мозок досить розпещений, втім, саме ми цього і сприяли. Іноді, щоб додати або скласти двозначним числом, ми хапаємося за калькулятор. Потренуйтеся прості обчислення робити самостійно в розумі, змусьте клітини свого мозку працювати!

Відео-матеріали по темі статті

Радить експерт:

5 кроків до ідеальної пам'яті:

Народні рецепти для активізації роботи мозку:

10 порад, які допоможуть поліпшити запам'ятовування:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.