Як раціонально витрачати гроші і планувати бюджет сім'ї

27-10-2016, 17:52

Багато сучасні сім'ї не знають, як правильно витрачати гроші, що надходять в сімейний бюджет. Це може здатися дивним, але мільйони сімей щомісяця витрачають тисячі рублів на абсолютно непотрібні речі і виходять за рамки запланованого бюджету.

Як раціонально витрачати гроші, читайте нижче.

Складання фінансового плану

Ще вчора ви були холостим людиною, не обтяженим зобов'язаннями, а вже сьогодні у вас є чоловік (або дружина) і намічену або вже народилося потомство. Здавалося б, треба жити і радіти теплу сімейного вогнища.

Однак ось питання: де взяти гроші на утримання сім'ї? Звичайно, ви обидва отримуєте зарплату, але гроші чомусь все одно витікають кудись, як вода. Словом, ви розумієте, що раціональний витрата грошей тепер буде вашою головною турботою, поки ви не навчитеся контролювати ситуацію. З чого ж почати? Звичайно, з складання фінансового плану сім'ї на місяць!

Куди йдуть гроші?

До початку складання загального фінансового плану непогано було б з'ясувати, куди взагалі йдуть гроші.

1) Перш за все з'ясуйте, скільки кожен з подружжя кладе в загальну скарбничку сім'ї.

2) Потім підрахуйте, скільки грошей кожен з вас витрачає на своє хобі (рибалка, автомобілі, шопінг, відвідування косметичних салонів, рукоділля і т.п.).

3) Підрахуйте приблизні витрати на «продуктовий кошик» сім'ї. Можливо, якісь продукти можна з неї виключити?

4) Раціональне планування витрат сім'ї передбачає і той факт, що в магазин за продуктами ходить хтось один, а не обоє відразу. Коли двоє одночасно купують продукти, завжди є шанс, що з сімейного бюджету піде більш, ніж значна сума грошей, адже покупки цілком можуть дублюватися.

5) Взагалі, краще не купувати готові напівфабрикати, а, наприклад, приготувати той же салат «Олів'є» самостійно з куплених в магазині окремих продуктів. Економія очевидна: напівфабрикат ви з'їсте за день, а домашній олів'є можна їсти два, а то і три дні.

6) З'ясуйте, скільки грошей іде на бензин, оплату медичної страховки на кожного члена сім'ї, абонемента у фітнес-клуб, оплату Інтернету. Повірте, ці витрати також можна скоротити. Наприклад, займатися спортом вдома або ж виїжджати на машині в місто тільки по найнеобхіднішим випадків, а в решту часу пересуватися пішки. Також можна почати користуватися послугами більш дешевого Інтернет-провайдера.

7) Ведіть облік витрат сім'ї в програмі Excel, поділивши таблицю на три колонки: «парафії», «витрати», «підсумок». Так ви швидше і наочніше зрозумієте, куди йдуть гроші.

Гроші на дітей

Якщо у вас є дитина або навіть двоє дітей, левова частка сімейного бюджету йтиме на «дитячі» потреби. Особливо важко доводиться перший час, адже немовлятам для нормального життя потрібні і дорогі дитячі суміші, і коляски, і ліжечко, і іграшки, і оплата няні.

Коли дитина трохи підросте, доведеться витрачати багато грошей на дитячий одяг, з якої дитина буде миттєво виростати, на оплату гуртків і спортивних секцій. Якщо ж дітей два і більше, бюджет сім'ї, раціональне планування расходовкоторого ледь-ледь встановилося, знову починає «йти на дно» і потребує глобального перерахунку.

Дуже виручає в цьому випадку проста порада: просити необхідні великі речі (коляску, манеж, ліжечко) у вже народжували подруг у тимчасове користування. З одягом можна поступити наступним чином: нехай молодша дитина доношує речі за більш старшим. Маленькі діти не так залежать від думки оточуючих, тому образ і суперечок про те, що речі старі, не виникне.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.