Індійська весілля: стародавні традиції, підготовка сукні нареченої, сценарій торжества

27-10-2016, 17:52

Весільні церемонії, що проходять в Індії, зберегли свої давні і особливий колорит.

На відміну від шлюбних церемоній інших країн, де вибирати свого супутника життя можуть або чоловіки, або жінки, в Індії вибір подружжя роблять батьки нареченого.

Дуже важливе значення має цнотливість. Адже дівчину, яка втратила цноту, не візьмуть в дружини. Таких вважають зіпсованими. Незайману порівнюють з необробленою землею, куди господар (тобто чоловік) закладає своє сім'я.

Для того, щоб знати, чи хорошим буде союз, складають гороскоп на сумісність молодих.

Індійські весілля завжди були відомі своєю розкішшю і величчю. Проведенням і організацією весілля за традицією завжди займалася сторона нареченої. Використовувалися всі кольори і фарби, крім білого і чорного, тому що ці два кольори є кольорами жалоби.

Є деякі особливості в проведенні ритуалів, які залежать від місцевості проживання. Адже Індія - це країна, в якій люди діляться на касти, мають різну релігію, розмовляють різними мовами, що суттєво впливає на проведення церемоній.

Весілля має три етапи, які тривають не один день. Перший етап – це передвесільна підготовка, в яку також входить заручини. Другим етапом вважається сама весільна церемонія, яка проходить в будинку батьків нареченої. Третій, заключний етап – проведення певних весільних ритуалів, які проводяться в будинку нареченого.

Пишність весілля і весільна сукня в індійському стилі – основне правило цього дійства. Найкрасивішим і витонченим повинен бути наряд нареченої. Традиційно, для сарі використовують класичний червоний колір, але досить часто використовують всі кольори і відтінки червоного, золотого, помаранчевого, пурпурного і навіть зеленого.

Особливу увагу приділено зачісці нареченої. Волосся нареченої обов'язково повинні бути довгими і заплетене в косу. Зачіску прикрашають квітами і ювелірними прикрасами.

Розпущеним волосся можуть бути тільки у дівчаток, які не досягли статевої зрілості, і жінок, коли вони проходять обряд обмивання або знаходяться в інтимній близькості з чоловіком. У всіх інших випадках жінку з розпущеним волоссям вважають занепалої.

Менді – особлива церемонія нанесення малюнка хною на руки нареченої, який є важливою складовою наряду нареченої.

Весільну церемонію проводять сімейні священики (брахмани) з великою кількістю ритуалів, які починаються ввечері. Основними вважаються зв'язування рук і одягу нареченого і нареченої, обходження тричі вогнища з запаленим вогнем і нанесення червоної фарби нареченим на голову нареченої.

Після проведення необхідних дій всіх гостей запрошують за святковий стіл. Свято триває до ранку. Після завершення застілля наречену забирають в будинок жениха.

Вся пишність індійської весілля заворожує європейців і приваблює своєю неординарністю. Не рідкісні випадки проведення весільних церемоній в індійському стилі на європейській території. Для цього замовляють спеціальні сценарії проведення торжеств.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.