Жерстяна весілля: дата і що дарують, спеціальні подарунки на цю річницю

27-10-2016, 17:52

Часто молодятам здається, що «Самий щасливий день» їх життя – день одруження - проходить на одному диханні. Після дня весілля багато пар їдуть відпочивати, а деякі відразу занурюються в буденність і в життєві будні сімейного життя.

Так проходить рік за роком, подружжя кожен раз відзначають річницю весілля, народжують дітей, переживають кризи «молодої сім'ї», Перевіряють цілісність і міцність їх «осередку суспільства».

Як відомо, кожна річниця весілля має свою назву, свою дату і на кожну річницю прийнято вітати подружжя певним чином, дарувати певні подарунки.

Так повелося, що дата «жерстяної весілля» припадає на восьмий рік спільного життя.

жесть — не дорога холоднокатаная відпаленого листова сталь, яка використовується в побуті, блискуча і не піддається корозії. Вона символізує збалансоване монотонне протягом спільного життя, яке хоча і не дає запаморочливих емоцій через край, але через це не втрачає свою важливість.

Це рік, коли побутові чвари, супутні в перші роки сімейного життя, вирішені, і вже через вісім років чоловік і дружина живуть турботами про спільному домі і про спільні дітей.

Психологи стверджують, що один з кризових моментів життя в шлюбі припадає саме на рік «жерстяної весілля». Восьмий рік сімейного життя є проблематичним через звикання один до одного. Буденність життя в шлюбі переконує подружжя, що подальше життя не несе нічого цікавого, захоплюючого і нового.

І саме в цей час починаються великі фінансові витрати – садок, школа, одяг, продукти та багато інших важливих речей. Здається, що список необхідних речей ніколи не зменшиться, а грошей часто не вистачає. Це викликає сварки і суперечки між подружжям. І тільки при присутності належної поваги до другої половини можна пережити всі проблеми і кризи сімейного життя.

Традиції

Як і будь-яка дата, «бляшана весілля» 8 років передбачає дотримання традицій, що збереглися з старовини:

 1. У святковий день жінка прикрашає свій одяг шматочками жерсті з хитромудрими візерунками.
 2. Також в старовину на Русі можна було знайти відро горілки за воротами будинку, в якому зазначають бляшану весілля. До повного відру кріпилися бляшані кухлі і ківш. Кожен перехожий односельчанин міг випити за здоров'я подружньої пари і залишити в гуртку мідну монетку.
 3. Такий майже ювілей зазвичай святкують в колі свідків одруження і друзів. І за звичаєм подружжю треба дарувати вироби з жерсті.
 4. На столі повинні бути присутніми блискучі бляшані підноси або якась посуд.
 5. З раннього ранку дружина пече пироги або макові булочки — як пекли в старовину.
 6. Також в застілля повинен бути пінний квас в жерстяній банці або в відерці.
 7. Чоловік перед запрошеними родичами і гостями неодмінно дарує дружині вазу, яку сам змайстрував з жерстяних банок від пива або газованої води.
 8. Останнім часом в моду увійшли торти на замовлення до будь-якого заходу, і торт на бляшану весілля у вигляді «консервної банки» не залишить байдужим нікого.

Подарунки

Розглянемо, що дарують подружжя один одному. Так уже повелося, що 8 річниця весілля передбачає покупку подарунків і сувенірів, до складу яких повинна входити жесть. Дарувати можна все, що завгодно: посуд, кухонне приладдя, побутові прилади. 

Сучасна жінка може подарувати чоловікові:

 1. попільничку з жерсті;
 2. блискучу рамку з сімейної фотографією;
 3. скарбничку для грошей;
 4. жерстяне відро з ковшем, поповнивши подарунок віником і приладдям для лазні.

Варіантів для подарунка дружині від чоловіка теж достатньо:

 • Набір каструль;
 • Бляшаний чайник;
 • Шкатулка з жерсті;
 • Сковорідка.

Доповнити будь-який подарунок можна букетом маків, тому що в народі «бляшану весілля» також називають «макової».

Головне завдання кожної річниці весілля полягати в тому, щоб нагадати подружжю про їх «щасливий день», Коли два люблячих серця поєдналися в одне і створили осередок суспільства. Кохайте і будьте коханими! 

Відео по темі статті2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.