Як заощадити сімейний бюджет: способи економії і корисні хитрощі

27-10-2016, 17:52

У наш кризовий час це актуальне питання для багатьох сімей – як і на чому можна заощадити. Варіанти є, і вони реальні. Слідкуйте за витратами, плануйте покупки, купуйте тільки найнеобхідніше. Правильне ведення сімейного бюджету допоможе поліпшити фінансове становище без збільшення доходу. Ці та інші поради щодо економії в нашій статті.

Найголовніша порада: купуйте тільки те, що дійсно вам потрібно! Для цього не робіть незапланованих «набігів» на магазини, завжди ретельно плануйте все покупки – від продуктів до побутової техніки. Добре допомагає, коли чітко знаєш, що саме хочеш купити, і, заходячи в черговий магазин, відразу запитуєш консультанта про наявність бажаного товару.

Головне: якщо відповідь консультанта негативний – відразу йдіть, не треба ходити по магазину, щоб «Просто подивитися»! Пам'ятайте, що шопінг – не розвага, а необхідна справа. Розвагою це може бути для того, кому більше нічим зайнятися.

Є й інші способи економії:

  • Закуповувати на тиждень або навіть на місяць відразу велику кількість продуктів, які зберігаються довго: крупи, макарони, борошно, корм для тварин, цукор, масло і т.д. Хліб і молоко купувати при цьому доводиться все одно щодня, і щоб уникнути зайвих спокус у великому супермаркеті, заходите за хлібом в булочну, та й молоко продають у спеціальних кіосках, де є тільки молочна продукція. А якщо купувати все оптом на ринку або фермі, то можна заощадити ще більше.
  • Часто ми купуємо те, що нам не особливо потрібно лише тому, що забули це вдома. Напишіть записку на двері, щоб пам'ятати про всі дрібниці: вологі серветки, пляшечка з водою, перекус в довгу дорогу і т.д.

  • Є такі люди, ними можна тільки захоплюватися, які, заробляючи не так багато, купують дорогі речі. Так ось, вони мають рацію: краще купити один раз якісну коляску дитині, яка не зламається, та ще й перейде до наступного дитині або її можна буде продати, ніж дешеву, яка швидко прийде в непридатність. Те ж саме і з усіма іншими великими покупками. Вже краще витратитися значно, але одного разу і на тривалий час.
  • Відвідуйте магазини, де все за однією ціною: часто там можна знайти дешеву побутову хімію, засоби для миття, і інші побутові предмети. Секрет таких магазинів в тому, що деякі речі там трохи дорожче, ніж в інших місцях, тому треба знати, що там брати.
  • Слідкуйте за знижками і розпродажами. Далекоглядно буде почекати пару днів з покупкою, дочекавшись гарної знижки на неї. Навіть в продуктових магазинах бувають вигідні спецпропозиції – пральний порошок можна закупити відразу в великому обсязі, якщо на нього велика знижка.
  • Встановлюйте в квартирі на всі лічильники.
  • Замість дорогих марок ліків купуйте їх дешеві аналоги: діюча речовина в них одне, тільки «розкрученість» різна.

Як заощадити сімейний бюджет при низькій зарплаті? Порахуйте, скільки вам потрібно грошей в день: на продукти, проїзд і т. Д., Щомісяця: квартплата, спортзал, і інші, і подивіться, яка сума залишається на інші витрати. Не витрачайте відразу всі ці гроші, позгадувати, що вам давно потрібно було придбати, і, якщо на це не вистачає – краще відкладіть частину суми «в скарбничку». 

Намагайтеся не брати кредити на побутові потреби, тому що потім доведеться щомісяця віддавати гроші за те, що вже придбано, через що, можливо, буде не вистачати на щось ще.

Розумна економія сімейного бюджету починається з ведення оного. Не викидайте чеки, щоб вдома записати все покупки. Витрати не повинні перевищувати доходи!

Там, де пропонують «знижкові» карти, не відмовляйтеся від них, якщо їх не потрібно оплачувати додатково. Хоча буває і так, що, придбавши за гроші таку карту і тут же отримавши по ній знижку, сума знижки перевищує вартість карти.

Економте розумно і живіть добре!

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.