Як пережити смерть домашньої тварини і не впасти в депресію: корисні поради

27-10-2016, 17:52

Для багатьох з нас абсолютно нормально, коли в будинку є домашні вихованці. Хтось обожнює собак, для інших же будинок не так затишний без згорнулася клубочком кішки. Папужки, хом'ячки, та хіба мало у кого які вподобання, для нас вони стають членами сім'ї, за якими потрібно доглядати, лікувати в разі необхідності, і просто любити.

І зовсім не дивно, що смерть улюбленого вихованця буквально вибиває з колії його господарів. Особливо трагічно такий стан справ для маленьких дітей, людей пенсійного віку або самотніх людей, для яких домашня тварина стає справжнім другом.

Ось саме про те, як пережити смерть домашньої тварини, які поради допоможуть відновити душевні сили, і піде мова далі.

Перше, з чим стикається людина, що втратила улюбленця, це стан потрясіння від того, що сталося. Знадобиться ще деякий час, поки йому остаточно вдасться прийняти те, що трапилося як даність. Стан загальмованості, нерозуміння, як тепер бути, зависає над господарем подібно величезною чорною хмарою.

Другий етап характеризується тим, що прийшло усвідомлення того, що смерть домашнього вихованця змінити неможливо, залишається лише величезна туга і гіркоту втрати. Всі ті емоції, які на першому етапі немов були заморожені, тепер лавиною накрили серце люблячого господаря. Вибратися зі стану депресії часом не так просто. Подумки людина постійно перебирає в пам'яті якісь події, пов'язані з твариною, чим ще більше себе травмує.

третій етап, можна сказати, відновлення від пережитої психологічної травми. Виражається це в тому, що нарешті-то стан господаря набуває врівноваженість, спокій по відношенню до того, що трапилося. Гнітючі емоції відходять на другий план. Спогади про літо улюбленця набувають легкий характер, без відчуття гнітючої туги.

Основні етапи розвитку усвідомлення того, що сталося розглянуті, тепер кілька порад про те, як пережити смерть тварини:

- головне, про що варто пам'ятати, що не потрібно переживати горе, закривши його в собі. Дозвольте емоціям виплеснутися, в даному випадку це піде лише на користь. Підтримайте в сумному стані свого літнього батька або навпаки, маленьку дитину, для яких виплеск емоцій також необхідний, Не забороняйте їм це робити, намагаючись згладити ситуацію;

- не дозволяйте собі піти з головою в стан спустошеності, яке негативно позначиться на здатності нормально їсти, спати і займатися якимось улюбленою справою. В іншому випадку підірване здоров'я вам буде забезпечено;

- напевно в колі ваших друзів або просто сусідів по квартирі з якими ви спілкуєтеся, знайдуться ті, що зрозуміють вашу втрату і підтримають вас добрим словом. І тоді не замикайтеся!

- не чекайте від себе, що увійти в звичний спосіб життя вам вдасться трохи швидше, все ми індивідуальні. А якщо в даній ситуації у вашій родині страждає літня людина або дитина, не зліться з приводу того, що скільки це може тривати. Ваші моралі аж ніяк не прискорять процес, а навпаки спричинять замкнутість з яка переживала боку;

- і на завершення варто сказати: щоб пережити смерть тварини, не поспішайте замінити його на нового. Такий метод далеко не завжди допомагає знайти вихід з положення, це ж буде зовсім інше створення, якого ви постійно будете порівнювати зі своїм минулим улюбленцем. Набагато краще буде це зробити, коли ви морально будете до цього готові.

Однак же, якщо страждає сторона – дитина, можливо, це вихід із ситуації. Тоді маленьке кошеня, що з'явився замість померлого кота, допоможе йому набагато швидше відновити душевну рівновагу і вгамувати тугу.  

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.