Як швидко забратися удома: секрети Марі Кондо і системи флай леді

27-10-2016, 17:52

Відомо, що жінку прийнято вважати берегинею сімейного вогнища і порядку в будинку. Та й більшість психологів дотримуються думки, що порядок в квартирі — порядок в голові. З дитинства мати прищеплює дочки любов до чистоти і порядку, іноді і проти її волі.

Але з народженням дитини навіть у самій акуратною жінки починає з'являтися безлад в квартирі. Хронічна втома, форс-мажорні обставини змінюють звичну життя. І на цьому етапі починаються конфлікти між подружжям. Чоловіки вважають, що жінка сидить з дитиною і нічого не робить, а прибирання — це її святий обов'язок.

Досвід мам і бабусь доводить, що можна і без домробітниці та побутової техніки утримувати будинок в чистоті. Але в XXI столітті гріх не користуватися благами цивілізації.

А найважче, як виявляється, — це змусити себе зробити нелюбиму прибирання швидко. У цій статті читачки дізнаються, як швидко забратися удома.

Поява раптових гостей в будинку при безладді тільки бентежить і дратує господиню, особливо якщо гостя — свекруха, яка розповідає, як треба робити прибирання, навіть якщо у самій в квартирі систематичний безлад.

Але в сучасному світі відомі два напрямки, за якими прибирання стає швидкою, і порядок в оселі забезпечений. До них відносяться FlyLedi і методика Марі Кондо.  Використовуючи обидва методи правильно, можна добитися ідеального порядку в квартирі і полюбити прибирання.

метод FlyLedi

У перекладі з англ.яз  FlyLedi означає «літаюча леді», Хоча інші джерела інформації називають це протягом «реактивні господині». Автором такої методики прийнято вважати американку Марлу Сіллі. Ця теорія набула поширення в соціальних мережах і на сайтах. Такий спосіб допомагає жінкам навчитися швидко і якісно прибирати вдома.

До основних положень цієї методики можна віднести: 

 • Форма домашнього одягу. Щоранку жінці необхідно привести себе в порядок і надіти обов'язково гарний одяг і взуття на шнурках. Автор теорії вважає, що шнурки вбережуть господиню від ліні. 
 • Ідеально вимита раковина на кухні. Виявивши безлад, важливо почати з чогось. Марла пропонує починати саме з кухні. Господині необхідно систематично не залишати брудної раковину і посуд в ній. Зробивши звичкою чистоту в раковині, можна приступати до інших пунктів.

 

 • Виконувати вранці і ввечері певні ритуали. До них можна віднести догляд за собою, час на хобі, складання плану на наступний день. 
 • Позбавлення від непотрібних речей. Необхідно взяти сміттєві пакети і викинути речі, які не потрібні, або роздати їх нужденним. Якщо якийсь предмет дуже довго збираються полагодити, то навряд чи коли-небудь це зроблять, тому його можна сміливо викинути. Також на комодах не повинно бути зайвих речей. Тому можна все зайві речі скласти в спеціальну коробку, а потім сортувати її час від часу. 
 • Прибирання так званих "гарячих точок". У кожної жінки є місце: підвіконня або стілець, на якому складаються зайві речі. Тому протягом п'яти мнуть кожен день необхідно розгрібати такі точки. 
 • Розподіл квартири на зони: кухня, ванна, туалет, коридор, вітальня, дитяча, спальня або відповідно до житловими умовами. 
 • Час на наведення порядку в умовно виділених областях не повинно перевищувати 15 хвилин. Для виконання цього пункту потрібно ставити таймер. Таким чином, систематичне підтримання порядку зробить генеральне прибирання швидкої, якщо виконувати завдання протягом зазначеного проміжку часу. 
 • Будь-яку річ завжди прибирати на місце. 
 • Раз в тиждень виділяти годину на прибирання по всій квартирі. П'ятнадцятихвилинні завдання полегшать процес прибирання. 
 • Вести журнал або зошит, в якій потрібно скласти щоденний список справ. 
 • Не займатися прибиранням у вихідні, тому що ці дні повинні бути присвячені сім'ї і близьким. 
 • В інтернет-спільнотах, присвячених цій течії, будуть з'являтися завдання. Спробуйте виконувати їх, якщо не виходить самостійно скласти список поточних справ.

 

Спосіб Марі Кондо 

Автором цієї методики вважають японку Марі Кондо, яка вперше застосувала принципи фен-шуй при прибиранні квартири. Основними постулатами в цю течію вважаються:

 • в квартирі у жінки повинні бути тільки улюблені або дорогі речі. Якщо річ не приносить радості або не використовується за призначенням, її потрібно викинути. Хоча в умовах економічної кризи сучасні господині навряд чи можуть дозволити собі це.

 • проводити вихідні з родиною.
 • зберігати  і складати в шафі речі по-новому. Марі вважає, що необхідно сортувати за кольорами одяг і складати її особливим чином.

Більш докладні способи представлені на відео нижче.

Таким чином, правильне планування часу, систематична прибирання і своєчасне расхламленіе гардероба допоможуть домогтися ідеального порядку в улюбленому житло.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.