Як доглядати за петунією: посадка, догляд за розсадою, добрива, цвітіння

27-10-2016, 17:51

Петунія - звичний квітка на клумбах, в вазонах і балконних ящиках. Петунії дуже різноманітні за колірною забарвленням, за формою квітки і з вигляду кущиків. Квітки петунії пофарбовані в різні кольори, починаючи від білого і закінчуючи темно ліловими, майже чорними квітками. А найприємніше, що цвіте петунія все літо і майже всю осінь, практично до заморозків.

Як доглядати за петунією

Квітникарі прагнуть вирощувати на своїх клумбах або балконах петунії, які до глибокої осені радують око пишним цвітінням. Існує безліч гібридів петунії: ампельні і прямостоячі, невеликі кущики з махровими і простими квітками, з спадаючими пагонами або хвилястими рюшами. Але всі вони вимагають правильного догляду.

При правильному догляді за петунією ви будете мати квітучу клумбу довгий час. Як доглядати за петунією в домашніх умовах, щоб вона цвіла все літо?

Як правильно посадити петунію

Для того, щоб прискорити термін цвітіння, петунію висаджують розсадою.

Коли насіння посіяні, прибираємо ящик з насінням в тепле місце і накриваємо плівкою. Після появи перших сходів ставимо ящик в світле місце, а плівку не прибирають. Поливати молоду розсаду краще з пульверизатора, щоб не змити сходи. Уважно стежте за вологістю ґрунту. Сильно волога земля губить петунію.

Після появи першої пари справжніх листочків петунію розсаджує.

Розсаду добре підгодовуємо.

На початку травня розсаду вже можна висаджувати в землю, звичайно, якщо встановилася тепла погода.

Розсаду краще не висаджувати в жаркий день. Рослини висаджують на відстані приблизно 20 см один від одного.

Догляд за квітучої петунією

Який догляд потрібен петунії під час цвітіння? Щоб петунія добре цвіла, потрібно регулярно рихлити навколо неї грунт. Слідкуйте, щоб земля була вологою. Рослини добре підгодовувати кожні 10-15 діб. Зазвичай використовують комплексні мінеральні добрива.

Якщо у петунії дуже довгі пагони, то їх краще вкоротити, тоді кущики будуть більш пишні. Прибирайте відцвілі квіти – це дасть можливість з'явитися новим бутонам.

Петунії, як і всім іншим рослинам, для хорошого нарощування зеленої маси і для утворення безлічі сильних квіток необхідні поживні речовини, мінерали і мікроелементи, незалежно від того, ростуть ці квіти у відкритому грунті в саду, в балконних ящиках або в підвісних кашпо і корзинах.

Для того, щоб забезпечити рослину всіма необхідними поживними речовинами, можна змішати з ґрунтом спеціальні добрива тривалої дії, які будуть постійно забезпечувати петунії усіма необхідними мінералами і мікроелементами.  

Починаючи з червня, рослини слід підгодовувати комплексними рідкими добривами для квітучих рослин, додаючи їх в воду для поливу, це підвищить щедрість цвітіння і інтенсивність забарвлення квіток і листя.

Петунія невибаглива і найменший догляд за нею дасть можливість насолодитися красивим цвітінням. Петунія дуже теплолюбива і світлолюбна, враховуйте це при посадці. Петунія спокійно переносить посуху, але припиняє цвітіння в цьому випадку, тому не забувайте поливати її, але не заливайте, інакше рослини хворітимуть.

Відео-матеріали по темі статті

Сорти петунії:

Особливості догляду:

Поради з вирощування:

Догляд за розсадою петунії:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.