Який буває цукор: його види та хімічний склад цукру

27-10-2016, 17:51

Звичний людині цукор, який він щодня вживає в їжу, може бути вельми різноманітним. Цукор отримують з різних рослин, він в тій чи іншій формі міститься в багатьох продуктах харчування. Існує багато видів цукрів, які по-різному засвоюються організмом, містять різну кількість поживних речовин.

Сьогодні ми розповімо вам, який буває цукор.

буряковий цукор

Звичайний білий цукор у вигляді піску, кубиків і пудри. За рахунок моментального розчинення мовою пудра здається більш солодкою, тому її можна застосовувати з метою зменшення загальної кількості спожитого цукру.

Який буває цукор. Види цукру - буряковий цукор, тростинний цукор, білий цукор, коричневий цукор, Демерара, турбінадо

Коричневий цукор

Буває як буряковим, виготовленим з переваренного сиропу, так і тростинним.

Тростинний цукор

Завезений з Індії арабами, його почали використовувати вперше на Середньому Сході. У 15 столітті цукрова тростина здійснив свій головний вояж до Нового Світу, а потім в Америці були відкриті плантації коричневого тростинного цукру.

Його кристали покриті очеретяною меласою, він більш ароматний. У маринадах, випічці і як доповнення до кави віддають перевагу темному цукор з більш вираженим ароматом. У ніжних десертах з вершками, бананом виграшніше «звучать» світлі види.

Демерара

Один з популярних видів тростинного цукру, який спочатку надходив з однойменного округу в Гайані (Південна Америка). Кристали порівняно тверді і великі, липкі, що володіють золотисто-бурим кольором.

мусковадо

Тростинний цукор, який має сильно виражений запах меляси, зазвичай нерафінований. Ці кристали більші, ніж у простого коричневого цукру, дуже липкі і ароматні.

Турбінадо

Частково рафінований оброблений цукор-сирець, значна частина меляси з якого видалена парою або струменями води. Колір його варіюється від світло-золотистого і до ніжно-бурого.

солодовий цукор

Солодовий цукор одержують із солоду - бродильного продукту з пророслих, висушених і крупно змелених злаків. В Японії вже понад дві тисячі років використовують солодовий цукор, що виробляється з крахмалистого рису або проса. Солодовий цукор значно менш солодкий, ніж сахароза; його додають в хлібобулочні вироби і різні продукти дитячого харчування.

сорговий цукор

сорговий цукор — вид цукру, який отримують із соку цукрового сорго (Sorghum saccharatum) — рослини сімейства злаків, в стеблах якого міститься до 18% цукру. У Китаї з глибокої давнини з цукрового сорго отримують патоку (сорговий мед).

Під час Громадянської війни в північних штатах США намагалися поставити виробництво соргового цукру на промислову основу. Але вилучення цукру з соргового соку виявилося економічно неефективним — в соку міститься багато мінеральних солей, камеді і інвертного цукру, тому вихід чистого кристалічного цукру досить невеликий. 

Хімічний склад цукру

глюкоза – найпростіший вид цукру. Саме він засвоюється кровоносною системою. Організм людини переробляє вуглеводи і все цукру в глюкозу. Тільки цю форму цукру приймають клітини і використовують її для отримання енергії.

сукроза – саме так називають твердий столовий цукор. За хімічним складом це одна молекула фруктози і одна молекула глюкози. Він може бути гранульованим, кусковим або у вигляді пудри. Є кінцевим продуктом обробки цукрових буряків або тростини.

мальтоза – міститься в злакових культурах, здебільшого в ячмені. її склад – це дві молекули глюкози.

Чорна патока – цукор, який залишається як побічне сировину при виробництві столового цукру. Являє собою густий сироп. Містить дуже багато корисних речовин. Чим темніше патока, тим більше її харчова цінність і більше корисних речовин вона містить.

Коричневий цукор – столовий цукор, в який додають патоку, в результаті чого він набуває бурий колір.

фруктоза – цукор, що міститься в меді і фруктах. Засвоюється організмом дуже повільно, в кровоносну систему потрапляє не відразу. Широко використовується і є одним з головних видів цукру. Через назви існує помилкова думка, що фруктоза, як і фрукти, містить багато поживних речовин. Насправді, використовувана окремо, фруктоза нічим не відрізняється від інших цукрів.

лактоза – вид цукру, що міститься в молоці і молочних продуктах. Для засвоєння лактози організмом необхідний особливий фермент — лактази, він допомагає розщепленню цукрів, щоб вони всмоктувалися в стінки кишечника. Організм деяких людей виробляє лактазу в малій кількості або взагалі не виробляє. Молочний цукор у таких людей погано засвоюється.

Відео-матеріали по темі статті

10 цікавих фактів про цукор:

Чим корисний і неполезен цукор для нашого організму:

Як роблять тростинний цукор:

Який вибрати коричневий цукор:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.