Фіалки і догляд за ними: де поставити і як поливати, яка потрібна температура

27-10-2016, 17:51

Дуже часто можна почути, що фіалки і догляд за ними - дуже клопітка справа. Саме через це багато хто відмовляється їх заводити у себе на підвіконні. Нехай вони і примхливі, але як вони прекрасні! Для того, щоб кімнатні фіалки росли і не хворіли, ми дамо Вам деякі поради по догляду за кімнатними фіалками.

Фіалки і догляд за ними: поради від професіоналів

На сьогоднішній день квіткові магазини заповнені величезною кількістю різновидів цих «сімпотяжек», Які адаптовані до проживання у вашій квартирі.

Яка температура потрібна для вирощування фіалок?

Фіалки вимагають стабільної температури. Потрібно захищати їх від різких перепадів температури і від протягів. Оптимальною вважається температура 16-20 градусів.

З настанням зими прибирайте горщики з підвіконь в більш тепле місце. Якщо не дотримуватися цієї умови, колір листя рослини почне світлішати, черешки будуть подовжуватися. Якщо переохолодження триває часто, тоді рослина стає слабким і гине.

Де поставити фіалки в квартирі

Кімнатні фіалки люблять світло. При його недоліку квітка може і зовсім не зацвісти. Не слід тримати його під сонцем, наслідком цього можуть стати жовті плями, які потім можуть перетворитися в дірки. Якщо своєчасно квітка переставити, то його ще можна врятувати, але зовнішній вигляд вже не змінити. 

Як правильно поливати фіалки

Полив повинен бути обережним. Не допускайте попадання води на листя, це для них згубно. Застосовуйте теплу воду, холодна може вбити рослину, мінімальний збиток – жовті плями на листі.

Висока вологість фіалкам підходить. Чи не бризкайте водою на листя, так як влітку це призводить до обпеченю. Взимку від крапель рослина ще швидше замерзає. Для збільшення вологості можете поставити між горщиками судини з водою.

Підживлення тільки навесні і влітку.

Як правильно пересаджувати фіалки

У пересадці фіалки не потребують, можна подумати про це тільки коли коріння вже зайняли весь простір горщика. Розмножуються фіалки з допомогою листя. Відриваєте здоровий лист, садіть в грунт, коріння утворюються через місяць.

Догляд за цими квітами не так складний, як про це говорять, так що якщо ви не наважувалися на те, щоб завести цей ніжна квітка, заводите, тільки не забувайте поради по догляду.

гігієнічні процедури

На багатьох сайтах і в журналах можна прочитати, що фіалки не можна мити і обприскувати - неправда. Можна, можливо. Адже це теж квіти - квіти, які спочатку народилися не в горщиках, а виростали в природі на свіжому повітрі, при нормальних кліматичних умовах - дощ, вітер і т.д.

Тому, коли листочки фіалки бліднуть від пилу, потрібно понести квіти у ванну, включити душ і обливати фіалки, змиваючи бруд.

Струмінь душа, миюча листя фіалок, повинна бути несильним і теплою.

Після душу потрібно залишити квіти у ванній, поки не стече вся вода, не висохнуть листя. Весь успіх зійде нанівець, якщо поставити мокрі фіалки на сонце або яскраве світло - на листках з'являться плями. Щорічно потрібно міняти землю фіалкам і садити їх знову в ті ж горщики.

Відео-матеріали по темі статті

Чому фіалки не цвітуть:

Поради початківцям:

Догляд навесні:

Який потрібен грунт для фіалок:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.