Сучасний будинок вже не уявити без надійного друга і помічника — кондиціонера. Особливо спекотним літом! Звичайно, це чудово, якщо у вас є гроші на так звану технологію "розумний будинок" - В такому випадку комп'ютер і голосове управління все зробить для обчислення за вас. Але це все лірика, тому що дозволити собі встановити "розумну систему" можуть далеко не всі.
Тому найпоширеніша система клімат-контролю в більшості квартир - це кондиціонер. Але щоб він не приніс проблем у вигляді застуди, що сів голосу і т.п. неприємностей, треба знати, як користуватися кондиціонером. Щоб контакт з цим дивом техніки був виключно приємним і корисним, важливо дотримуватися деяких правил.
1. Установку кондиціонера довірити фахівцям: тут маса тонкощів. Наприклад, внутрішній блок треба зміцнити на відстані не менше 3 м від найближчих предметів: важлива вільна циркуляція повітря, це підвищить ефективність роботи агрегату і заощадить електроенергію. Зовнішній блок краще розташувати на балконі або зовнішній стіні будівлі (в цьому випадку бажано захистити блок козирком).
2. Подбати про надійну фільтрації повітря — особливо, якщо в будинку є діти або алергіки. В ідеалі система повинна бути багатоступінчастої.
Вона максимально ефективно очищає повітря: спочатку антибактеріальний префільтр відсіває великі частки пилу, грибки і волокна, потім потрійний повітряний — дезодорує повітря, знищуючи летючу «органіку», після — плазмовий фільтр, він видаляє побутових кліщів, пилок рослин, шерсть тварин. І, нарешті, антиалергенний фільтр затримує алергени, деактивує їх ензимами.
3. Регулярно (раз на місяць в сезон роботи) чистити або міняти фільтри кондиціонера — щоб вони не стали притулком цвілі і мікробів. Втім, якщо і вашому кондиціонері передбачена функція автоматичного самоочищення, про це можна не турбуватися.
- Лікарі радять обзавестися кондиціонером людям з гіпертонією і серцево-судинними захворюваннями: у них висока температура повітря може спровокувати загострення.
- У дитячій кондиціонеру не місце? Навпаки!
1. Спрямовувати потік холодного повітря безпосередньо на людину. оптимальною вважається «стельова» локалізація: по законам фізики холодне повітря, як більш важкий, буде опускатися вниз, забезпечуючи природну циркуляцію в приміщенні.
2. Підвищувати максимальну різницю температур «всередині» і «зовні»: На думку медиків, вона повинна бути не більше 10°С. А також не ставити в кімнаті занадто низький градус — для більшості людей зона комфорту знаходиться в межах 22-24°С.
3. Встановлювати кондиціонер більшої продуктивності, ніж цього вимагає приміщення (для розрахунку цієї величини враховується багато факторів, тому важливо звернутися до фахівців). Надто потужний агрегат здатний не тільки переохолодити, але і «пересушити» кімнату, а сухе повітря не дуже добре впливає на шкіру і може стати причиною респіраторних захворювань.
До переваг використання кондиціонерів можна віднести:
До основних недоліків використання кондиціонерів домашніх умовах відносять:
Таким чином, кондиціонер сьогодні — практично безпечна і часто необхідна система, яка здатна зробити життя людей вдома і в офісах простіше і комфортніше.
У деяких випадках, наприклад при наявності родичів або членів сім'ї з гострими серцево-судинними або іншими ішемічними захворюваннями – для таких хворих підвищення температури середовища, спека і задуха в приміщенні може спровокувати загострення захворювань.
Крім функцій охолодження або обігріву приміщень сучасні кондиціонуючі системи мають безліч додаткових функцій, наприклад, системи очищення і іонізації повітря, його фільтрації та зволоження – ці функції будуть особливо корисні в сім'ях з маленькими дітьми, а також людьми, страждаючими важкими формами алергії і бронхо-легеневими захворюваннями, наприклад, астму.
Всупереч думкам про шкоду кондиціонерів і їх вплив на розвиток простудних і легеневих захворювань, розвитку грибків, бактерій і їх перенесення від людини до людини, при дотриманні простих правил експлуатації систем вони абсолютно безпечні – всі проблеми проявляються або від недотримання правил користування обладнанням або при неправильному налаштуванні температурного режиму роботи.
Систему кондиціонування повітря можна налагодити в будь-якому приміщенні – великому, маленькому, однокімнатному або багатокімнатних, одноповерховому або багатоповерховому – моделі і конфігурації кондиціонерів уможливлюють використання кондиціонерів в котеджах зі складним плануванням і дозволяють забезпечувати комфортний мікроклімат у всіх його приміщеннях.
Як не застудитися від кондиціонера:
Як налаштувати кондиціонер в автомобілі:
Про те, як вибрати кондиціонер для дому, ви дізнаєтеся з цього відео:
Рейтинг кращих моделей: