Як виглядає зубна фея, страшна вона, хто її придумав

27-10-2016, 17:52

Практично у всіх народів є традиція віддавати випали дитячі молочні зубки якомусь суті. Найвідомішими персонажами цього фольклору є мишка-норушка і зубна фея. У першому випадку випав зубок кидали за грубку або в підпілля і вимовляли: «Мишка-мишка, ось тобі зуб залізний, а мені дай кістяний».

У другому варіанті зуб потрібно покласти під подушку або опустити в склянку з водою. Дитина має виголосити певну фразу, щось на кшталт «зубна фея прийди, зубок забери, монетку поклади». Або прочитати будь-який віршик власного твору на цю тему. Вночі вона повинна прилетіти власною персоною, забрати зубок, а натомість залишити подарунок, найчастіше в грошовому еквіваленті.

Вікно або балкон обов'язково потрібно залишити відкритим, інакше фея не зможе проникнути в кімнату. Приходить вона тільки, якщо «винуватець торжества» вже заснув. Якщо раптом дитина починає перевертатися або прокидатися в момент присутності феї, то в цьому випадку вона може скористатися спеціальним мішечком у себе на поясі. У ньому зберігається чарівна пил, яка відразу ж заспокоює малюка і допомагає йому і далі дивитися свої солодкі сни.

Про зубну фею ходить безліч легенд, вигадок і домислів. У деяких джерелах-страшилки йдеться, що насправді, вона - це чудовисько, яке живиться дитячими молочними зубах. Але, мабуть, воно цілком платоспроможне, раз щоночі залишає дітям по всьому світу так багато монеток. 

Чимало фільмів було знято, де зубна фея – це страшна чаклунка, мучающая дітей, щоб заволодіти їх зубами. А в одному з них йдеться про те, що вона просто харчується людськими кістками, а з зубів починає, так як до них легше дістатися.

Але все-таки, з роками склався певний образ того, як виглядає зубна фея. Зазвичай вона зображується крихітним істотою жіночої статі, частіше маленькою дівчинкою. Зростання не перевищує 10 см. Її одяг – це красиве, сліпуче біле  плаття і туфлі такого ж кольору. За спиною у неї знаходяться маленькі-маленькі крильця, які в польоті видають легкий дзвін, ніби бряжчить срібний дзвіночок.

Головна відмінна риса зубної феї – це її білосніжні і здорові зубки. Цей казковий персонаж є справжньою знахідкою для батьків, так як допомагає вмовити маленьких непосид на ретельний догляд за ротовою порожниною. Можна пояснити їм, що вона дуже радіє, коли знаходить під дитячої подушкою красиві і здорові зуби. Крім того, подарунки стають невеликий компенсацією за біль і неприємності, викликані випаданням улюблених «жувастиків».

   

Зараз багато мам перейшли на казку про зубну фею, майже витіснивши улюблену мишку. Хтось би може і радий розповісти дитині про старий добрий гризунів, але переживає, що в дитячому садку або в школі дитини засміють більш «просунуті» в цій темі хлопці. У цьому випадку, ви можете злегка схитрувати, повідавши йому казку з першоджерела.

Вперше історію про зубну фею склав іспанський письменник Луїс Колому. У ній роль «зубного фея» відводилася як раз таки мишеняти на ім'я Перес. Написав він її для іспанського короля, якому в той час було всього вісім років, і він щойно розлучився зі своїм першим молочним зубом. Казка була написана в кінці дев'ятнадцятого століття, але на диво швидко завоювала популярність. Тому, можете сміливо говорити дитині, що зубна фея може бути і мишкою! 

Кілька відео по темі

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.