Як допомогти дитині вивчити таблицю множення: відео поради та рекомендації для дітей і батьків

27-10-2016, 17:52

Таблиця множення – одне з найсерйозніших випробувань для молодших школярів та їх батьків. Справа в тому, що таблиця множення розрахована на механічну пам'ять, яка не у всіх дітей добре розвинена. Тому вчення таблиці множення перетворюється в кошмар для дитини і не менший жах для батьків. Як допомогти дитині вивчити таблицю множення?

Як допомогти дитині вивчити таблицю множення

наочність

Перший крок до полегшення запам'ятовування таблиці множення – це до механічної пам'яті підключити ще і зорову пам'ять. Якщо дитина буде бачити приклади з таблиці множення, це допоможе йому швидше їх запам'ятати. Тому батькам доведеться допомогти дитині намалювати таблицю множення.

Деякі батьки малюють приклади з таблиці на окремих картках. Це не зовсім вірно. Краще малювати великий плакат з усією таблицею. Так дитині легше систематизувати свої знання.

На великому плакаті яскравим маркером відзначайте те, що вивчено, щоб дитина бачила, скільки він вивчив і скільки залишилося.

Не забувайте про правило перестановки співмножників і нагадайте про нього дитині. Кожен стовпчик в таблиці має відповідний рядок. Закресливши стовпець, ви можете сміливо закреслювати і рядок. Вийде, що дитина вивчив в два рази більше. Це його обрадує і вселить упевненість в своїх силах.

системність

Займайтеся з дитиною кожен день і не поспішайте приступати до вивчення нового стовпця в таблиці, поки дитина добре не засвоїли попередній.

Підкажіть дитині, як простіше запам'ятати множення на два – складаючи два предмета. Які особливості множення на п'ять, як просто виконати множення на десять.

І не забувайте, що дитина повинна відчувати вашу підтримку і допомогу.

Придумуйте для дитини легкі веселі завдання на множення, щоб в ігровій формі перевірити його знання і допомогти запам'ятати нові приклади. Спільними зусиллями ви впораєтеся з таблицею множення.

Відео-матеріали по темі статті

Маленькі хитрощі, які допоможуть швидше запам'ятати табло множення:

Спосіб з монетками:

Спосіб з картками:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.