Дитина спить тільки на руках: як привчити його засипати в ліжечку

27-10-2016, 17:52

Багатьом батькам знайома ця проблема: не хоче дитина спати в ліжечку. Наполегливим плачем малюк проситься на ручки, змучені батьки не знають, що робити. Давайте спробуємо розібратися, що робити, коли дитина спить тільки на руках?

Дитина спить тільки на руках

метод байдужості

Є думка, що потрібно залишити дитину, що плаче в ліжечку. Поплаче і перестане, зате звикне спати самостійно. Головне - батькам витримати плач своєї дитини.

Чи були такі батьки, нам не відомо, тому і про результати такого методу нічого не відомо.

Можна сказати тільки одне: на першому році життя дитини формується «базова довіра до навколишнього світу». Яке враження залишиться у дитини після таких експериментів?

причини занепокоєння

Існує безліч причин, що заважають дитині заснути, про які він і намагається розповісти вам своїм плачем.

Дитина може бути голодний, йому може бути жарко або холодно, його можуть мучити коліки.

Незайвим буде перевірити і одяг малюка. Може бути, йому тисне випадкова складочка на сорочечці.

Якщо ваша дитина може спати тільки на руках, і ви все-таки вирішите вдатися до методу байдужості, то переконаєтеся, що дитина вередує, а не плаче, бо його щось турбує.

Терпіння і ще раз терпіння

Якщо ваша дитина ніяк не хоче засипати в ліжечку, то вам доведеться набратися терпіння. Якщо дитина засинає тільки на руках, то відучити його від цього - справа складна.

Кладіть дитину спати в ліжечко, коли він ще не занурився в глибокий сон. Ви його кладете – він прокидається, не дайте йому розплакатися, ви побачите по зморщеному личку, що дитина готова заплакати, візьміть знову на руки.

Тут потрібно добре знати свого малюка. Якщо дитина супиться і крекче, то не поспішайте його витягати, може він покрутиться і засне сам. Витягуйте, тільки якщо він готовий заплакати. Так доведеться повторити кілька разів. Зрештою, сон візьме своє.

Коли ви закріпили такий спосіб укладання, то переходите до наступної стадії: кладіть дитину спати сонного, але не сплячого і знову повторюйте вже знайому вам процедуру. Коли дитина звикне до цього, то ви вже можете привчати його лягати спати по часу.

Для полегшення можете обмивати або купати дитину перед сном у ванній з лавандою, або навіть накапав в воду кілька крапель валеріани. 

Відео-матеріали по темі статті

Як привчити дитину засинати самостійно:

9 рад, як привчити дитину не прокидатися вночі:

Як заспокоїти дитину, що плаче:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.