Ігри на розвиток фонематичного слуху і спеціальні вправи для дітей

27-10-2016, 17:52

фонематичного слуху – це здатність сприймати звуки рідної мови, яка передбачає звукоразліченія, звуковий аналіз мови і точність слухового сприйняття. Виходить, що для оволодіння мовою потрібно розвивати фонематичний слух: вчитися розрізняти звуки, вміти їх відокремлювати один від одного і чітко чути їх все.

Найкраще діти сприймають таке навчання через гру, а найкращий вік для цього – 4-5 років. Саме в цей час формується вимова і словниковий запас.

Ігри на розвиток фонематичного слуху:

 • відлуння – дитині пояснюють, що це таке, можна подивитися мультфільм «Казки старого Ехо». Потім дорослий повинен говорити якесь просте слово або поєднання букв: ау, ма, так, до, уі, ура, дзига і т. Д. Дитина повторює багато разів поспіль ці звуки. Потім можна перейти до слів складніше.
 • навчальна серія «сім гномів» - Є посібники від 0 до 1 року та від 1 до 2 років, там барвисте оформлення і цікава інформація для дітей, подана в доступній для кожного віку формі. В одній з таких карток намальовані картинки і написано одне слово, що позначає звук, наприклад: зайчик йде – «топ-топ», кран – «буль!», гойдалки – «кач-кач», Звуки можна придумувати і самим.

 

 • Спробуйте прислухатися до тиші і почути віддалені звуки, які зазвичай людина не помічає: цокання годинника, спів птахів і т. Д. Взагалі різних посібників багато, але багатьом найбільше подобається серія "сім гномогв", Діти дуже їх люблять, навіть підросли малюки часто переглядають картки.
 • Гра на голоси тварин: дорослий вимовляє звуки, які зазвичай видають тварини, дитина повинна назвати, яку тварину загадане.
 • Візьміть предмети з різних матеріалів: скло, кришталь, дерево, пластик, метал та інші. Легенько стукаємо по кожному з них, щоб дитина почула звуки і запам'ятав, потім він відвертається і вгадує, за яким з предметів стукав дорослий.
 • Удари. Дорослий ритмічно плескає, дитина намагається повторити послідовність ударів і паузи між ними.
 • Жмурки: нехай дитина закриє очі і намагається знайти дорослого по звуку його голосу. Або дитина може сидіти з закритими очима, а дорослий ходить в різні місця і дзвенить дзвоником, дитині ж потрібно показати напрямок, звідки виходить звук.
 • Дорослий називає короткі слова, що починаються на один і той же звук, і одне зайве слово – на інший звук, дитина повинна визначити зайве слово і назвати його.
 • Якщо дитина впорався з усіма попередніми завданнями, спробуйте дещо складніше – потрібно придумати будь-яке слово, наприклад, «автобус», А дитина придумує інше, що починаються на останню букву цього слова, і так по черзі.
 • є різні «пальчикові» гри, коли дорослий розповідає віршик, а дитина під кожну фразу виконує якийсь рух. Добре підходить сюди і відомий всім віршик «Рейки-рейки, шпали-шпали».
 • Дорослий каже скоромовку, а дитина повинна назвати, в яких словах є певна буква. (Наприклад, «Йшла Саша по шосе…»). Підійдуть дитячі віршики про тварин, якщо там явно чується якась літера.

Є безліч ігор і вправ для тренування фонематичного слуху у дітей, головне – вчасно визначити проблему з промовою і почати займатися. Добре, якщо є можливість водити дитину до логопеда, але це не виключає заняття з малюком вдома, самостійно.

Перед школою обов'язково відвідування логопеда, який допоможе виявити порушення, але краще, звичайно, якомога раніше звернутися до фахівця, якщо є якісь проблеми з промовою, щоб в школі не було труднощів з навчанням. Хоча, звичайно, в кожній школі обов'язково є свій логопед, який проводить свої тести з дітьми, щоб виявити тих, кому потрібна його допомога, і потім займається з кожним окремо.

Відео по темі статті

<script type="text/javascript">document.write('Дорогой читатель, пожалуйста, оцени труд авторов статьи и НАЖМИ кнопку социальной сети, в которой ты зарегистрирован, поделись этой статьей в социальной сети (ведь это совсем несложно, правда?), и стань участником ежедневного розыгрыша 500 рублей на мобильный телефон! Заранее спасибо.')
<script type="text/javascript" src="/share42/share42.js"> <script type="text/javascript" src="http://vk.com/js/api/share.js?85" charset="windows-1251">
 • Ігри для розвитку мовлення

  Яким способом в ігровій формі можна розвинути грамотну і чітку мову у дітей і дорослих

 • Навчальні ігри для дітей-дівчаток

  Навчальні ігри для дітей-дівчаток

  Навчальні ігри для дівчаток

 • Ігри на знайомство для дітей

  Ігри на знайомство для дітей

  Як знайомити дітей за допомогою гри

 • Ігри для дітей на вечірці

  Ігри для дітей на вечірці

  Різні ігри для діток


  загрузка ...
  <script type="text/javascript"> document.write('');
  загрузка ...
  <script type="text/javascript"> document.write('');

  Коментарі:

  Залишити коментар

  <script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=ru" async defer>
  2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.