Ігри на розвиток уваги, дидактичні матеріали і завдання для поліпшення пам'яті

27-10-2016, 17:52

Найчастіше розсіяна увага – проблема, яка прийшла з дитячого віку, з якою дорослому впоратися важче, тому що ніхто не змусить, не допоможе, чи не надихне. Дорослим самим доводиться шукати собі мотивацію, тому не запускайте це, якщо бачите, що ваша дитина – розсіяний, неуважний, «вважає ворон», А вчителі скаржаться, що він зовсім їх не слухає на уроках.

Для таких дітей підійдуть гри на розвиток уваги.

У кожного з нас є певне справа, яке змушує піти в нього з головою, сконцентруватися, не відволікаючись, то, що найцікавіше, і на що завжди є час. Так відбувається не тільки у дорослих. У каждогоребенка є талант, і кожен здатний захопитися чимось.

Постарайтеся в свою дитину знайти те, що у нього виходить найкраще, то, що йому по-справжньому подобається робити, і допомагайте розвивати ці здібності. В майбутньому це обов'язково стане в нагоді.

Для малюків можна запропонувати наступні завдання:

 • «знайди відмінності» - Починайте з 3-4 відмінностей, поступово ускладнюючи гру.

 • Пазли з 2-4-6 деталей з простим малюнком: овочі / фрукти / геометричні фігури.
 • Поки йдете з дитиною в магазин або садочок, по дорозі питайте, що він бачить жодної форми / кольору, влітку нехай шукає жучків під ногами, виглядає пташок на дереві (заодно і назви жучків / пташок / дерев вивчить), розглядає, на яких деревах які листя, бруньки, квіти.
 • гра «парочки» - Все картинки на картках – парні, перемішуються і розкладаються зображеннями вниз. Кожен гравець по черзі перевертає тільки по 2 картки за 1 раз. Хто знаходить парні – забирає їх собі. Починайте з 3 пар картинок, поступово збільшуючи кількість парочок.

 • Щоб зробити «активний перерву» в занятті, використовуйте наступний прийом: Нехай дитина піднімає руки вгору, в сторони і перед собою на певні слова, які ви говорите спочатку повільно, потім все швидше і швидше.
 • Серед великої кількості схожих предметів на зображенні потрібно знайти два абсолютно однакових.

Для старших діток – зазвичай від 5-6 років, можна запропонувати гру «Уно!» або «вежа». Правила прості: в першому випадку потрібно викладати по черзі картки одного кольору або з однаковими цифрами, а в другому – витягувати кольорові блоки з вежі так, щоб вона не розвалилася, при цьому точно так же, як і в першій грі, другий гравець може витягнути блок тільки такого ж кольору або з такою ж цифрою, як попередній гравець.

А молодші школярі можуть для розвитку уваги і пам'яті грати в «Ерудит» на складання слів і тренуватися по таблиці Шульте. Ще для них є гра «алиас» або «скажи інакше», В якій потрібно пояснювати іншим гравцям слова, написані на картках, таким чином, щоб не вживати однокореневих слів, причому кожному гравцеві дається всього хвилина.

Дидактичні ігри на увагу:

 • Дві схожі картинки, з яких на другий відсутні будь-які елементи, присутні на першій. Першу картинку розглядаємо близько 30 секунд, потім закриваємо і дивимося на другу, намагаючись пригадати, чого не вистачає.
 • «лабіринти» бувають різного рівня складності, для тих, хто вміє рахувати і читати, є лабіринти, в яких потрібно «йти» по клітинам стільки «кроків» в різні боки (по стрілках), скільки написано в завданні.
 • «що зайве» - Серед перерахованих предметів шукаємо той, що не підходить до всіх інших.
 • «Закресли» - Дається таблиця з повторюваними різними фігурами, і пропонується закреслити будь-які з них. Наприклад, є фігури: м'яч, будиночок, квітка, ялинка, овал. Потрібно закреслити все будиночки. Для школярів те ж саме з буквами або цифрами.
 • Для розвитку слухового уваги ритмічно плескати в долоні, щоб дитина повторив ритм: наприклад, ви ляскаєте два рази, потім невелика пауза і ще один раз.
 • На зображенні намальовано щось зайве, що не підходить до навколишніх предметів, наприклад, білий ведмідь на пальмі, або аквалангіст в школі за партою, або два хвоста у мавпочки.

головне – не зволікайте і не відкладайте на потім розвиток ваших дітей! Займайтеся з ними самі, займайтеся зараз!

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.