Значення слова кулінакі-пулінакі: дитячий фольклор у розвитку дитини

27-10-2016, 17:52

Чи давно ви грали з дітьми? Ні не в комп'ютерні ігри, а на вулиці, наприклад, в хованки. Або згадайте своє дитинство, як ви визначали, хто буде водити? Звичайно, за допомогою дитячих считалочек. Спробуйте їх згадати: «Вийшов місяць із туману…», або «Еники-беники ...».

Значення слова кулінакі-пулінакі

Погодьтеся, важко шукати сенс в цих віршах: набір слів, найчастіше, абсолютно безглуздих. Важко пояснити, хто такі «Еники-беники», Так само як і значення слова «кулінакі-пулінакі».

Дитячий фольклор

лічилки – це жанр дитячого фольклору. Лічилочка повинна бути не дуже довгою, легко запам'ятовується. Про що в ній йдеться, зовсім неважливо. У лічилці можуть бути навіть безглузді слова.

Ще один жанр дитячого фольклору – це пісеньки-забавлянки. У цих пісеньках все перевернуто з ніг на голову, весь світ спотворюється і постає в зміненому вигляді. Чому дітям так подобаються такі віршики та пісеньки? Тому що вони кумедні й веселі.

ігри поетів

У такі дитячі пісеньки грають і дорослі поети. Почитайте вірші Данила Хармса, Едуарда Успенського вашій дитині. Вони йому дуже сподобаються.

Однією з таких пісеньок і є вірш Ірини Пивоваровой «Кулінакі-пулінакі».

Всі ці вірші і пісні тісно пов'язані з таким поняттям, як словотворчість. Кожна дитина може придумати сам, що ж означають для нього слова «кулінакі-пулінакі», Тільки потрібно правильно придумати правила гри в словотворчість.

словотвір

Після знайомства з віршами Хармса, Успенського, Льюїса Керролла можна запропонувати дитині пограти в гру «створення мови».

Наприклад, візьміть будь-яке відоме й просте слово, наприклад, «табурет», І запропонуйте дитині придумати цілий світ, в якому все слова будуть пов'язані з табуретом – іменники, прикметники, дієслова. Це дуже корисна гра. Вона дасть поняття дитині про будову мовних форм і розвине його фантазію. Після цього дитина зможе придумати кілька значень для «кулінакі-пулінакі».

Лимерики

До сих пір ми шукали сенс в нісенітниці «кулінакі-пулінакі». Ви ж можете познайомити дитину з віршами, в яких описується нісенітниця. Почитайте дитині лимерики Едварда Ліра.

Відео-матероіали про дитячому фольклорі

Чим зайняти малюка:

Пісеньки-лічилки для дітей:

Вірші та казки Маршака:

Лимерики:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.