Врослий ніготь: лікування, симптоми, домашні засоби

27-10-2016, 17:52

Лікування врослого нігтя може проходити різними способами. Варто запам'ятати, що лікувати це захворювання стоїть під наглядом і контролем лікарів. Самолікування, як відомо, не доводить до добра.

Домашнє лікування має на увазі легкі, без прийняття кардинальних заходів, процедури. Найчастіше це дезінфікуючі і знімають запалення ванночки для ніг з розчином марганцівки або з фурациліном, а також примочки з смерековим маслом.

Якщо хвороба у вас не зайшла занадто далеко і поки ще не вимагає хірургічного втручання, скористайтеся нашими порадами.

Наші поради

1. Для початку потрібно буде змінити всю свою взуття на більш зручну і широку. Ніяких вузьких мисів і невідповідних розмірів. Це відразу зменшить тиск на великий палець. Якщо є така можливість, то краще і зовсім на деякий час відмовитися від носіння взуття чи вибирати таку, де повністю відкриті пальці.

2. Далі дуже важливо припинити коротко підстригати нігті на ногах. Адже це лише посилить хворобливе вростання. Найкраще при даній проблемі стригти нігтьову пластину рівно по одній лінії гострими ножицями. До речі, ножиці також повинні бути прямими, а не закругленими.

Мінімальна довжина нігтів при цьому повинна складати до верхівки великого пальця. А все гострі краї слід акуратно підпиляти, щоб вони не травмували і не дратували шкіру.

3. Крім цього допоможуть спеціальні сольові ванночки. Вони знімуть біль, зменшать набряклість і зупинять запальний процес. Процедуру потрібно повторювати один раз в день регулярно. Наприклад, ввечері після трудового дня, коли вже можна остаточно зняти взуття.

У тазик з теплою водою насипається жменя великої солі. Підійде і морська, і харчова сіль. Тепла солона вода розм'якшить нігті і шкіру в області пошкодження. Для профілактики і в якості дезинфікуючого засобу в готову ванночку рекомендується також додати марганцівку або фурацилін.

Після процедури, коли шкіра вже досить розпарився, під гострий край нігтя, який тисне на ранку, можна акуратно підкласти шматочок вати. Це підніме давить край нігтьової пластини і зменшить больові відчуття.

Дуже ефективні ванночки з додаванням різних сухих трав, наприклад, звіробою або ромашки. Допомагає в цьому випадку і алое. Потрібно акуратно відрізати шматочок листочка даної рослини без шкірки і прибинтувати на ніч до ушкодженого пальця. Вранці пов'язку слід поміняти, зрізавши відросло шматочок нігтя, якщо він знову почав упиватися в пошкоджену шкіру.

4. Є і ще один ефективний «нічний» рецепт. Для лікування в цьому випадку слід взяти презерватив, наповнити його теплим розм'якшеним вершковим маслом і надіти на хворий палець. Дуже скоро біль стихне. У цей момент необхідно також підняти край врослого нігтя і підкласти під нього шматочок марлі, а палець зверху щільно забинтувати.

Вже на ранок буде відчуватися помітне полегшення.

5. Можна також спробувати обдурити свій організм. Для цього знадобиться за допомогою пилочки зробити невелику ямку по центру хворого нігтя у самого його краю. В результаті почне ущільнюватися спиляна частина, а не бічні.

Відео-матеріали по темі статті

Радить Олена Малишева:

Лазерне видалення врослого нігтя:

Домашнє лікування теж може бути ефективним:

Про причини і симптоми цього захворювання ви дізнаєтеся з відео:

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.