Як схуднути в пост, яким має бути харчування в ці дні

27-10-2016, 17:52

Великий піст - це спосіб для віруючих очиститися від скверни, випробування для душі і тіла, показати смиренність перед Господом. Для деяких це привід змусити себе, нарешті, сісти на дієту, сподіваючись схуднути в Великий пост. Хоча Церква говорить, що головне завдання посту не в забороні продуктів харчування, пост - це в першу чергу смирення душі, що проявляється через обмеження в харчуванні.

Правила дотримання посту

Перелічимо основні моменти правил харчування в пост:

  1. Понеділок, середа, п'ятниця - в ці дні прийом їжі одноразовий, тільки ввечері. Вживати можна тільки холодну їжу, без додавання масел.
  1. По вівторках і четвергах дозволена їжа гаряча, але також один раз і тільки вечорами.
  2. У суботу та неділю дозволено присмачити їжу будь-яким рослинним маслом. У ці дні можна їсти двічі за день.
  3. Перші сім днів посту і страсний тиждень - це періоди найсуворіших днів посту. Деякі дні можна проводити тільки на хлібі і воді, а є такі дні, коли вживання їжі заборонено.

Зрозуміло, що вся їжа тваринного походження повністю заборонена.

Корисна або шкідлива така система харчування - серед фахівців немає єдиної думки. Але переважна більшість дієтологів вважають, що шкідливо особливо для людей, які страждають ожирінням і харчової залежністю.

користь посту

Одним з позитивних моментів поста вважається відмова від важкої тваринної їжі, що дозволить відпочити організму.

Вживання рослинних продуктів допоможе очистити кишечник, вивести шлаки і токсини з організму. Що повинно спричинити за собою зменшення маси тіла.

Час Великого посту - це тренування сили волі. Крім того з'являється багато часу на інші більш важливі справи.

Тому дотримання цих правил допоможе, як схуднути під час посту, так і зміцніти духовно.

Негативні моменти поста

Фахівці виділяють цілий ряд негативних явищ під час строгого дотримання посту.

В організм під час посту не надходить білкова їжа, в результаті чого зменшення ваги людини відбувається не за рахунок жирової тканини, а шляхом "поїдання" організмом власної м'язової маси.

Різке входження і, особливо, вихід з поста обов'язково спричинить за собою проблеми з травною системою. Тому, як входити, так і виходити з посту потрібно поступово.

Крім того, багато днів під час Великого посту абсолютно голодні або прийом їжі дозволений тільки ввечері. Через такого режиму людина неусвідомлено може з'їсти більше, ніж потрібно, що також не сприяє схудненню. Адже вже давно доведено, з частими прийомами їжі організм менше вживає їжі. Тоді подумайте, чи можна схуднути на посаді, коли зголоднів цілий день, жадібно накидається на продукти. А це загрожує і гастритом, і ожирінням.

Ще один такий нюанс, що кілограми, скинуті голодуванням, при поверненні на нормальне харчування повертаються в подвійному розмірі, тому що організм в цей час отримує величезний стрес, а почавши харчуватися в звичайному для себе режимі, обов'язково припасе для себе недоторканний запас на випадок повторення подібної ситуації.

Їжа, яка дозволена в пост, складається в основному з вуглеводів, тому цілком можливо, що скинувши спочатку пару кілограм, потім почнете їх стрімко набирати.

Недолік білка в організмі призводить до занепаду сил, а також позначиться на настрої. Нервозність і дратівливість будуть супроводжувати вас постійно.

Чи можна схуднути, дотримуючись пост? Можна, але для цього потрібно правильно підібрати продукти, урівняти своє харчування з фізичною активністю. Адже надто великі навантаження можуть підірвати здоров'я.

Тому, якщо все-таки хочете витримати пост, не перестарайтеся, вводите в своє меню такі продукти, які б змогли підтримати ваш організм в цей непростий для нього період. Наприклад, грибочки або будь-які горіхи заборонені постом. Пам'ятайте, головне не те, які продукти ви не їли, а то з яким серцем і духовною їжею ви провели час Великого посту.

підбірка відео

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.