Навіщо потрібен протеїн, як його правильно приймати до і після тренування

27-10-2016, 17:52

Кожен, хто ставить перед собою мету мати красиву, рельєфну фігуру, стикається з питаннями організації харчування, в тому числі використання різних добавок. Однією з таких широко рекламованих і популярних добавок є протеїн. І закономірно виникають питання: «Навіщо потрібен протеїн? Наскільки він нешкідливий і корисний?»

властивості протеїну

протеїн – це такий же білок, який присутній в різних продуктах харчування, тільки в концентрованому вигляді і очищений від інших речовин. Як наслідок, в ході вживання протеїну за рахунок містяться в білку амінокислот наростає тільки м'язова маса без збільшення жирової тканини.

Це робить добавку вельми привабливою не тільки для бажаючих зробити м'язи об'ємними, а й для тих, хто ставить перед собою завдання схуднути. Тому при виборі протеїну, кількість видів якого величезна, слід ознайомитися зі складом.

 

Основні види протеїну

Поширеними видами протеїну є сироватковий, казеїновий, соєвий, яєчний, які розрізняються не тільки за складом, але і механізму впливу на організм.

Так, сироватковий, інакше його ще називають «швидкий», Засвоюється організмом за короткий час (1-2 години), доставляючи необхідні амінокислоти. Такий протеїн рекомендується вживати відразу після тренування, щоб пошкоджені м'язи інтенсивніше відновлювалися і формувалися.

казеїновий «працює» значно повільніше і живить організм рівномірно протягом більш тривалого періоду, що дозволяє худнути, але не втрачати м'язову масу. Такий вид добавки рекомендується приймати перед сном або замінивши їм один з прийомів їжі.

Принцип дії соєвого схожий з казеїновим, але такий протеїн має низьку цінність з біологічної точки зору, що робить його не особливо популярним серед професіоналів. Разом з тим цей вид протеїну незамінний для вегетаріанців.

Яєчний займає проміжне положення за ступенем засвоюваності і більш оптимальний за ступенем впливу, що дозволяє використовувати його при постановці різних спортивних завдань.

Існує змішаний (комплексний) тип протеїну, назва якого говорить сама за себе. Це універсальний вид, який також підходить для реалізації різних цілей.

Мета, з якою застосовують протеїн

Найважливіша мета - запобігання пошкодження і швидке відновлення м'язової тканини. Прийом протеїну до занять і після дозволяє збільшити швидкість синтезу білка, що в першому випадку забезпечує необхідний захист м'язам, на які дається навантаження, у другому активізує їх відновлення і зростання.

Нарощування тільки м'язової маси неможливо без спортивного харчування, так як в різних продуктах поряд з білком містяться і інші речовини. Таким чином, збільшення споживання білка неминуче призводить і до зростання надходять в організм жирів, а також вуглеводів, що призводить до небажаного збільшення жирової тканини. Тому протеїн незамінний для бажаючих наростити саме м'язи або збільшити свою вагу, так щоб фігура виглядала підтягнутою, а тіло – пружним.

Оптимальний протеїн і для бажаючих схуднути, оскільки при вживанні протеїну відбувається спалювання саме жиру, а не м'язової маси, що має місце при використанні різних дієт.

Чи безпечний прийом протеїну для жінок

З огляду на, що протеїн є звичайним білок, який щодня надходить разом з їжею, то особливих рекомендацій для його прийому саме дівчатами або жінками немає.

Однак пити протеїн рекомендується не всім: слід утриматися при індивідуальній непереносимості, ниркової недостатності або інших захворюваннях нирок.

Крім того, слід убезпечити себе і не купувати товар сумнівної якості, а також не нехтувати рекомендованими дозуванням,  консультацією фахівця. Неприпустимо повністю переходити на харчування тільки активною добавкою, в основі повинна лежати збалансована дієта.

Відео по темі статті

2014-2016 © elena.lutsk.ua — жіночий журнал.